Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek az alábbi szokások...

Szerintetek az alábbi szokások mennyire hatásosak vírusok ellen?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vírusirtót használni, mert már elegem van belőlük.

Vajon mennyit ér az, ha:

-nem látogatok veszélyesnek tűnő oldalakat

-nem rendszergazdaként használom a windowst

-rendszeresen frissítem a win7-et

-google chrome böngészőt használok


2010. máj. 17. 23:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Abban is lehet hinni, hogy ha a csaj meglovagol, akkor nem lehet terhes, de hülyeség.


Másik hasonlatként csak azt tudom felhozni, hogy minden autóval lehet kuplungolás nélkül váltani megfelelő fordulatszámnál.


Van rá egy bolhap*csnyi esélyed, de egyébként baromság.

2010. máj. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy vírus 1000 féle képpen felmehet a gépedre, nem muszáj használni egyiket se, bár nem tom miért gond az ha az óra mellett ott van egy plusz ikon, a chrome böngésző nem vírusírtó, hiába biztonságos, frissítéssel annyit érsz el, hogy a már kinnt lévő vírusok, ami már a gépeden van, nehezebben boldogul, de ugyan úgy fel megy, hogy hogyan használod a windózt a vírusnak teljesen mindegy és a biztonságos oldalon is vannak trójaiak... Szóval ahogy gondolod, de ne lepődj meg. Én az ingyenes Avastot használom, nem is látom csak ha talál valami vírust vagy ha frissít.
2010. máj. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igazából ez tökéletesen elég.

A vírusírtó sem jobb sokkal, csupán kényelmesebb talán.

2010. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A legjobb a józan ész.


Ne használj warezt!

2010. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A Windows úgy, ahogy van veszélyes, a vírusok, férgek, trójaik stb. melegágya. Kell hozzá kőkeményre beállított tűzfal, kell vírus- és kémprogram irtó. A legjobbak a fizetős komplex programok, pl. Panda IS, Norton IS, Kaspersky IS, Eset Smart Security, de ezek, ha valódiak, nem törtek, akkor fizetősek. Sicontact (ESET) pl. sok kedvezményt ad, pl. diákoknak is. Vedd meg és állítsd be a tűzfalát, észrevétlenül dolgozik a háttérben, csak akkor szólal meg, ha valami van. Egy év alatt talán kétszer volt ilyen. [link]
2010. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Ártalmatlannak látszó hírportálok hírdetéseiben lapulhat akár még trójai is. Mozilla Firefox és Google Chrome böngészőbe is töltsd le az Adblock Plus kiegészítőt. (Mindegyikhez van külön, sőt az IE-hez is). 2. Jogosultság. Ez így helyes, eleinte én sem tudtam, mergfertőződött a másik gépem. 3. Rendszeres frissités, ez helyes, de a porgikat is kell (Mozillát időnként jobb lecserélni újra).

Google Chrome: begyűjti a millióegy netes szemetet (.temp fájlok), utána takaríts Ccleanerrel.

2010. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogyha nem szeretnél vírust a gépeden észlelni, használj Ubuntu-t(akár Win7 mellé is felinstalállhatod).Ha internetezni van kedved, akkor Ubuntu, ha játszani van kedved akkor Windows.És így tuti nincs fertőzés:)
2010. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
"Sajnos" nem játszok, és netezés mellett millió dolgot csinálok még, szóval linux és egyéb izék nem megoldások. :)
2010. máj. 23. 11:02
 9/13 anonim válasza:
Én csak ajánlani tudom a vírusírtót, mert most kaptam el egy Sality vírust pendrive-ról, ami szinte minden programomat megfertőzte. Nod32 van a gépemen, de csak azért kaptam el a vírust, mert eddig nem volt netem és nem tudtam frissíteni, most pedig hála a vírusnak megnyitni se tudom :@
2010. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak, töltsd le a [link] parancssoros vírusirtót, és ez letörli:)
2010. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!