Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez bűncselekménynek minősül?...

Ez bűncselekménynek minősül? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tegyük fel, ha valaki a kispista@citromail.hu e-mail címmel regisztrált facebookra, de az évek során az e-mail fiókot törölte a rendszer, mert rá sem hederített a tulajdonosa, viszont facebookon továbbra is a fent említett e-mail címet használja és én citromailen beregisztrálok a törölt címmel és arra kérek egy jelszóemlékeztetőt? Ez bűncselekmény?

2015. jún. 16. 18:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2015. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem sem, csak megerősítést szeretnék. Véleményem szerint egy ilyen esetben a facebook fiók tulajdonosa a felelőtlen.. de mi van akkor ha ezért feljelentést tesz?
2015. jún. 16. 18:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon semmi. De ha nem csak emlékeztetőt kérsz, hanem reseteled is a jelszavát, majd belépsz, akkor az már lehet büntetőkategória. De, mint mondtam MO-n úgyse állna meg a lábán egy ilyen per.
2015. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. jún. 16. 19:07
 5/15 A kérdező kommentje:
Gondolom,nagy valószínűséggel a nyomozást el sem indítanák bizonyítékok hiányában..
2015. jún. 16. 19:10
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom túl bonyolítani, de amíg mondjuk csak belépsz az oldalára, letöltöd a képeit, elolvasod az üzeneteit, addig kétlem, hogy nyomozás lenne. Ha esetleg nyílvánosan megszégyeníted, vagy bármilyen vagyoni vagy nem vagyoni kárt okozol neki a visszaélt adatokkal, akkor már kezdhetnek büntető eljárást. A facebook szerintem lazán kiadná az ip címed a hatóságoknak (mivel tárolja), ha azok igényelnék, onnantól pedig lenyomozható vagy. De gondolom ez a kár mértékétől függ, hogy a magyar hatóságok tesznek e bármit.
2015. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
értem!
2015. jún. 16. 19:20
 8/15 Lajos54 ***** válasza:

Ez az egész csak elméleti kérdés marad, mert hibás a kiinduló eset.

Tudtommal más ingyenes levelező rendszerre is igaz, de a Citromailre feltétlenül: nem tudsz regisztrálni az ilyen "törölt", vagyis elhagyott címre, mert azt a választ kapod: "A cím már foglalt". Olyannyira, hogy ha (akár évekkel később) újra belépsz az elhagyott címmel és a hozzá tartozó jelszóval, akkor "Üdvözlünk újra itt", vagy valami hasonló üdvözletet kapsz, és újra használhatod a fiókot. Vagyis maga a fiók nem törlődik, csak a tartalma.

Tehát ez nem olyan, mint a telefonnál, ahol egy régóta nem használt, lemondott telefonszámot egy idő után megkaphat más.

Gondolom, éppen az ilyen és hasonló esetek, visszaélések kivédésére találták ki ezt a módszert.

2015. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Valóban Lajos? Nekem mégis sikerült! :) Akkor valószínűleg, valami paradoxon áldozata lehettem!
2015. jún. 17. 21:38
 10/15 Lajos54 ***** válasza:
Akkor az egy régen TÖRÖLT fiók lehetett, de nem "otthagyott" fiók. Minimum 2 évnek kell eltelni, törlés után, mire újra lehet ugyanazt a nevet (címet) regisztrálni. Pontosan ilyen visszaélések elkerülése érdekében.
2015. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!