Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki az email címemet...

Ha valaki az email címemet felhasználva regisztrál oldalakra a tudtomon kívül az bűncselekménynek minősül?

Figyelt kérdés
A minap kaptam egy olyan levelet,hogy a "melegpasik.hu" oldalra regisztrálták az email címem. Hogy tudom megszüntetni ott a profilom,és hol tudom jelenteni az ügyet ? Ha a tudtomon kívül regisztráltak,és az oldal adminjai sem törlik a regisztrációt akkor kihez tudok fordulni ?

2013. márc. 28. 19:25
 1/1 retrojedi válasza:

Ezt regelős zaklatásnak hívják (regisztrálós zaklatás).

Egy-két eset még nem feltétlen büntetendő, mivel lehetnek hasonló mailcímek és lehet hogy valaki hajlamos elgépelni egy betűt. Szóval lehet egyszerű tévedés is.

Viszont ha ezt rendszeresen és hosszú távon csinálja, esetleg megfejeli azzal, hogy egy így létrehozott profilt ténylegesen feltölt az adataiddal, esetleg a nevedben (ezzel a profillal) illegális dolgokat művel, az már többféle bűncselekményt is megvalósíthat: az internetes zaklatás fent említett típusát nyilván, aztán másnak kiadni magunkat (identity theft) szintén nem szép dolog, esetedben ha melegként szerepeltet az lehet becsületsértés, stb.

Itt írnak linkeket, ahová jelentheted:

[link]

2016. szept. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!