Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bűncselekménynek számít a...

Bűncselekménynek számít a WIFI lopás?

Figyelt kérdés

Mobil netem van, de kegyetlen lassú, jelenleg jobbat nem tudok szerezni, pedig egyetemhez jól jönne itthonra. (suliba nem tudok mindíg bemenni net miatt)


Unalmamba elkezdtem nézegetni a lehetséges wifi-ket és találtam egy oylat, ami nincs lekódolva, viszont kiírta, hogy "A hálózaton keresztül küldött adatokat mások is láthatják."


Kipróbáltam, gyors a net, (most mobilneten vagyok) de félek, hogy rendőrségi ügye lehet abból, ha nekiállok lopni a szomszéd WIFI-jét.


(azért gondolom, hogy a szomszédban van, mert elég gyors a net, de nem értem miért nincs lekódolva)


Bűncselekménynek számít? Lenyomozható?


Szabadna ilyet?



Ti mit tennétek?



(azért kérdezem meg, mert elővigyázatos vagyok, és szeretném mások véleményét is meghallgatni)


2012. okt. 3. 19:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy láthatja, hogy én milyen oldalakat nyitok meg? neten vagy h mik vannak a gépemen?
2012. okt. 3. 19:19
 2/14 anonim ***** válasza:

Én előfizetnék egy kábeles netre.


Ha nem engedélyezik a használatát, akkor elvileg bűncselekmény, de kb lesz*rják. Ami inkább problémásabb, hogy nem tudhatod, hogy mi van a túl oldalon. Mi van ha egy gép van, ami regisztrál mindent: beszélgetések, jelszavak, miket nézel, ilyesmi?

2012. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Lakótelepen a szomszédba?:D


Amúgy h h le se sz*rják? Vagy hogy van ez?

Azért mobil net van mert olcsó és ugye tandíj is van stb.....

Milyen bűncselekmény? Mi lehet a következménye?



Mert pl a régi suliba is, vis gimibe telefonról facebookoztak, ergó a sulitól "lopták" a netet....

2012. okt. 3. 19:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Tényleg le sem szarják, és jobb dolga is van a hatóságnak, mint hogy valaki használta valaki wifijét. Jelszavazni kellett volna, ennyi. Még csak fel sem törted.


Lakótelepen?

Én bérházban élek, de pont, hogy loggolok minden értékelhető adatot, amit mások küldenek-fogadnak az én hálózatomon. :)

2012. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Loggolsz az mit jelent?


Egyébként csak a rendőrségtől félek, meg attól, hogy meg tudja nézni, hogy pl milyen oldalakat nyitok meg vagy ilyesmi.


Vagy ez nem lehetséges?:D

2012. okt. 4. 13:57
 6/14 anonim válasza:
ha nem kódolta le akkor nem bűncselekmény. nyíltan megosztotta a wifijét.. ez csakis az ő baja lehet.. ez nem bűncselekmény. max. az, ha jelszavast törsz fel, de akkor sem kerítenek neki nagy ügyet
2012. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ÉS akkor nem tudja megnézni milyen honlapokat nyitok meg stb?
2012. okt. 6. 11:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Még az is, hogy mit írsz :)
2012. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Még azt is megtudja nézni?:S
2012. okt. 6. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:
MINDENT, amit a te géped a net felé forgalmaz titkosítatlanul. De ha pl freemail-nél a biztonságos bejelentkezést nem kapcsolja be, akkor csak meg kell keresni az "user" és "pass" kifejezéseket és már be is tud lépni. Persze ha biztonságosan lépsz be, akkor az user/pass pároshoz nem fér hozzá, de a leveleket el tudja olvasni, amit te is olvasol.
2012. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!