Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bűncselekménynek számít a...

Bűncselekménynek számít a WIFI lopás?

Figyelt kérdés

Mobil netem van, de kegyetlen lassú, jelenleg jobbat nem tudok szerezni, pedig egyetemhez jól jönne itthonra. (suliba nem tudok mindíg bemenni net miatt)


Unalmamba elkezdtem nézegetni a lehetséges wifi-ket és találtam egy oylat, ami nincs lekódolva, viszont kiírta, hogy "A hálózaton keresztül küldött adatokat mások is láthatják."


Kipróbáltam, gyors a net, (most mobilneten vagyok) de félek, hogy rendőrségi ügye lehet abból, ha nekiállok lopni a szomszéd WIFI-jét.


(azért gondolom, hogy a szomszédban van, mert elég gyors a net, de nem értem miért nincs lekódolva)


Bűncselekménynek számít? Lenyomozható?


Szabadna ilyet?



Ti mit tennétek?



(azért kérdezem meg, mert elővigyázatos vagyok, és szeretném mások véleményét is meghallgatni)


2012. okt. 3. 19:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

akkor gondolom nem érdemes használni.....


de nem értem. egy ideig nekünk sem volt itthon lekódolva a wifi, a szomszéd is használta, mi mégsem tudtuk SEHOL SEM megnézni, hogy mit mikor hogyan használt, milyen honlapokat nyitott meg, mit írt stb.....

2012. okt. 6. 15:41
 12/14 anonim ***** válasza:
De a tudás hiányán és motiváción kívül semmi nem akadályoz meg abban, hogy megcsináld.
2012. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Minden egyes internetes mozzanatodat le tudja követni a nyílt wifi tulajdonosa, ha épp van hozzá kellő technikai ismerete. A koliban a mi blokkunkban volt először wifi megosztás (egy számítógépről osztottuk a netet nyílt hálózaton), így első kézből értesültünk az emeleten a legújabb pletykákról:D Persze kérdéses, hogy mennyire valószínű, hogy a szomszédod figyeli-e a hálózati forgalmat (ha sima routert használ, akkor annyira azért nem is egyszerű).
2012. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Itthon nem bűncselekmény, de te áldozat lehetsz!

Lehet, hogy a nyitott wifi gazdája rosszindulatú programokat tesz azon gépekre, melyek belépnek a rendszerbe.

Onnantól kezdve bármi lehet, aminek a következménye lehet az is, hogy a TEK kopogtat ajtóstul!

2013. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!