Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy pénzért feltörnek facebook fiókokat?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
azt mondjak ,hogy mindig van az a penz, amiert...stb..
2013. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit jelent az, hogy "feltörnek"...


Szóval egyébként persze, van az a pénz. De nem hiszem, hogy valaki ezért sokat fizetne, mert amit én el tudok képzelni indokként:


- valós titkos adat megszerzése

Senki nem olyan idióta, hogy valódi titkos információkat tároljon facebookon, legalábbis aki banknál, állami szervnél stb. dolgozik, az biztos nem.

Bűnözők talán használják néha, de a legtöbb kormány megoldja, hogy legyen hozzáférése a facebook-adatbázisokhoz, ha pl terrorfenyegetettség van, így nekik nem kell feltörni. Dilettáns piti bűnözők meg sokszor a nyilvános adatlapjukra raknak ki adatokat, azt megint csak akárki megnézheti, több idióta már le is bukott így.


- apróbb személyes titkok megszerzése

Pl.: ex-barát/-nő vagy "vicces" haver akar kiszúrni veled. Nos, ők rendszerint ismernek és végigpróbálnak néhány jelszót. Van a neten lista a világon leggyakrabban használt jelszavakról (123456, apple, codecode, ferrari stb.), ezekhez hozzáveheti még a kutyád nevét, vagy esetleg ismeri amúgy is a jelszavaidat.

Szerintem ez nem feltörés, hanem az illető ostobasága. És megint csak nem fizet érte senki. Ha valaki nagyon bosszúvágyó, de a fenti művelethez is ostoba, az talán, de akkor az tényleg hülye.


Szóval szerintem a válasz:

Elvileg IGEN, gyakorlatilag NEM!


megj.: én is jutottam már be valaki kóddal védett profiljába. Természetesen nem aljas szándékkal és semmilyen értékes adatot nem szereztem meg, csak azért írom, hogy lásd: tényleg egyszerű hétköznapi emberek adatait megszerezni. Többségük ezeket eleve ki is teregeti, fűnek-fának megadja.

2013. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ott nem is lehet pénzt tartani, mert az nem is igazi fiók, ilyen hülyeséget hogy is lehet kérdezni?


Tedd az asztalfiókba, vagy a spájzba egy befőttes üvegbe.

Ott nem találják meg.

2013. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3/3: szövegértésből egyes, leülhet.
2013. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

pénzért feltörnek facebook fiókokat?


Ha üveggyöngyöt tartasz egy fiókban, azért is feltörhetik.

Olyan is létezik.


Mit nem lehet ezen érteni?


87N

2013. ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!