Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi történik, ha éjjelre...

Mi történik, ha éjjelre kihúzom a routert és a modemet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 14:55
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
A modemet kihúzni tényleg nem érdemes,de vannak olyan felvevős média boxok, melyek készenlétiben is fogyasztanak húsz vattot,(a gyári speckó szerint..) persze ez sem igaz, mert tojást lehet sütni rajtuk ,annyira forróak....Bizony az ilyen kütyüt én is rendszeresen áramtalanítom használaton kívül. Bekapcsoláskor persze újra be kell állnia, esetenként az IP címét is újra kéri. Egyébként a szolgáltató rossz néven veszi az ilyesmit, de végül is működik az eljárás...
2011. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is jó a router, ha egyedi gép van rácsatlakoztatva, mert még egy tűzfallal több nem árthat.

A kikapcsolásról pedig ? én is minden éjjel úgy fexem le, hogy na most adok a bioszférának, mert égve hagyom, tudom, h. hülyeség, de télleg kicsit rossz érzés, ha tudnám, hogy hosszú távon sem lesz semmi baja, akkor kihúznám, de nem tudom. Nyárra, utazás előtt szigoruan kikapcsolom, hat hét múlva vissza, bekapcs, kb. 3 percet tököl, de azután minden indul. Billenőkapcsolós aljzatban van.

Egyébként ez a nyugalmi fogyaszás aljas egy dolog, egyszer kiszámoltam gázóránál, hogy a folyton égő két őrlángunk 1800 ft-nyi gázt zabál havonta.

Ehhez még a delej, és ott vagy négyezren.

2011. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Én le szoktam kapcsolni az áramot, aztán reggel vissza. A modemen van vagy 3-4 világító lámpácska, meg a routeren is, aztán ott van a rádióé, meg a TV. Sok-sok energiavámpír :) Nem lest semmi baja, visszadugod, megvárod, míg megkeresi a hálózatot, betölt, ez max 2-3 perc, és mehet a menet :)
2011. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"folyton égő két őrlángunk 1800 ft-nyi gázt zabál havonta. "


Mit mondjak: nem egy matematikus vagy. Hogy legalább 2 nagyságrendet tévedtél az biztos.

2011. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy Pirelli routere van, és folyamatosan hagyja működni, mert azon jön a TV, internet telefon. Mondjuk ez majdnem így van, de a telefon előbb leágazik róla ( külön vezetél megy a telcsi felé, külön a routerfelé. A router előtt van egy elosztó-szűrő. De nem ios ezért írtam. Nekem is ez van, és én is észrevettem, hogy a router eléggé melegszik, és ha túlmeleg, akkor rosszabb az internetem, és a TV-m is. Nos, a routert 2 szivacsdarabbal megemeltem, és aláraktam egy 100x100-as nagyságú pc hűtőventillátort. Ezt a PC tápjábol kivett 12 V-os fesszel táplálom. Teljesen hangtalan, és éjjel nappal jéghideg a routerem. Ha megcsinálod, arra ügyelj, hogy a venti legalább egy cm re legyen a földtől, és ugyanennyire a routertől. ( minden lyukba 2-2 szál gyufa, méretre törve.)
2011. okt. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
Húzd ki, legalább pihen a modem és a router is!!!
2011. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

Kedves kérdező, díjazom a hozzáállásod!


"P.O.C. válasza:


Amúgy nem értem miért kell kihúzni? Együtt sem fogyasztanak 10 W -nál többet teljes terhelésnél sem. Egy router azért van, hogy a mindenkor kiszolgálja a klienseket, folyamatos üzemre tervezték.

Ha valaki használni akarja, az menjen oda és dugja megint be? Szerintem hülyeség..."


P.O.C. miért fáj neked, hogy ha valaki környezettudatosan él? Hülyeség jót tenni magaddal és a környezettel? Mindenki példát vehetne róla! Ezzel nem csak a környezetet, hanem a tárcánkat is kíméljük. Gondolj csak bele. Egy 10 Wattos router ha 24 órában megy, az napi 240 Wh => 1680 Wh/hét => ami egy 30 napos hónapban 7200 Wh = 7,2 kWh. Az áram ára átlag 40 Ft ( [link] tehát 7,2*40 = Az kb. évi 3500 Ft !!!!! ÉS EZ CSAK EGY ROUTER! Azon kívül van egy csomó más fogyasztó, ami standby módban, vagy csak lustaságból bedugva hagyva feleslegesen fogyaszt: telefontöltők, monitorok, adott esetben számítógép meg ilyenek. Éves szinten tízezreket lehet így megtakarítani!!! Szóval az a legjobb ha kihúzod, vagy veszel pár kapcsolós elosztót és kész.

2011. okt. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 P.O.C. ***** válasza:
100%

Egy router nem azért van! Mi pl. 3-an használjuk itthon a netet. A router és a modem én szobámban van. Nem lehet tudni mikor tér haza a bátyám, nem szeretném ha az éjszaka közepén betoppanna elosztót kapcsolgatni, mikor barátnőmmel "magánéletet élünk".

Amúgy 10 W csak a teljes terhelésre vonatkozik, készenlétben csak 4-5 W -ot mértem. A router bontja a kapcsolatot 10 perc tétlenség után, és csak kézfogás jeleket ad a Wi-Fi is, amitől szerintem nem lesz agyrákom.

Száz valahány forintot pluszba meg kibír a család havonta.


Persze mindenki cselekedjen saját beállítása szerint.

Az kérdezőnek persze mindegy, mert úgy is egyedül használja. Ő tudja védeni a környezetet is. :)

2011. okt. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Nyugodtan kapcsold ki, amikor nem használod! Semmi baja nem történik, se a routernek, sem a modemnek! Még jó is. Amikor kell, be kapcsolod, és mire a géped feláll, addigra, azok is működnek. És igenis ezek a cuccok sokat fogyasztanak! Ahol lehet spórolni kell!
2011. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ámen!
2011. okt. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!