Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi történik, ha éjjelre...

Mi történik, ha éjjelre kihúzom a routert és a modemet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 14:55
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Router azért van, mert én súlyos mozgássérült vagyok, és ne csak egy helyiségben kelljen használni a laptopot. Még egyszer köszönöm a kedvességeteket!
2011. szept. 30. 15:20
 12/31 anonim ***** válasza:

Néha amúgy sem árt resetelni.

Én mindig kikapcsolom, ha nem használom.

2011. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
hatinleg mozgáskorlátozott vagy küldjél egy emailt és barátkozunk mert én is az vagyok
2011. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
61%
Mi történik? Nem kóstolgatja egész éjjel azokat a fincsi voltokat :)
2011. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A 20:39-esnek üzenem, hogy tényleg mozgássérült vagyok, de nem ismerkedés céljából írtam, csak szerettem volna választ kapni a kérdésemre. Amit akartam megtudtam. Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 1. 07:25
 16/31 anonim válasza:
64%

Azért a router nem olyan mint a villanyvasaló ! Az én PIRELLI ruteremen működik: a "vonalas" telefon, a TV és az internet-csatlakozás. Namármost: ha kihúzom, a lányom és / vagy más hozzám közelálló, telefonálhat nekem éjjel, hogy "vigyél orvoshoz", ha a routert kihuzgálom. Érdekes, a vonalas telefonokat senki nem akarta éjjelre kihuzgálni, pedig a "készenléti állapot" is fogyaszt.


Az áramtakarékosság azon "készenléti" berendezések áramtalanítására vonatkozik, amilyen pl. a mobil- töltő és más hasonló berendezés, amelyek ténylegesen felesleges fogyasztást jelentenek, ha nincsenek "üzemben".

Igy hát disztingváljunk az érdekek irányába .

2011. okt. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
41%
Azért érdekes, hogy valaki kedvesen felajánlja, mivel hasonló sorsú, az ismerkedést, Te meg elküldöd. De igazad van, nem ez volt a kérdés.
2011. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
Nem tudom mi a véleményetek arról hogy ha 13 órányi időt nem megy akkor talán tovább fog-e működni,de én kiszoktam húzni estére (tűz forró szokott lenni, nem árt ha néha lehűl úgy gondolom). Úgy hiszem, hogy az sem árt, ha nem megy fölöslegesen a rádió sugárzás (wifis-nél) ami "esetlegesen rákkeltő" ( ami azt jelenti nem bizonyított, vagyis olyan mint a mobiltelefon például: [link] ). Aztán mire beindítom a gépet annyi idő alatt úgyis újra csatlakozik a routher is. Én ilyen kapcsolós hősszabitóba dugtam így még egyszerűbb is kibe kapcsolni, főleg, ha valami baja van a rouhernek, akkor néha segít az újra indítás. Röviden ahogy gondolod kikapcsolod vagy sem rajtad múlik.
2011. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
Mi az a "ruter"? Nekem 9 éve van számítógépem, de most hallom tőletek először ezt a szót. Vagy üssem be a kérdezőbe? Bocsi.
2011. okt. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 P.O.C. ***** válasza:

Először is nem "ruter", hanem router vagy útválasztó.

Konyhanyelven: Internet kapcsolatot oszt meg több eszköz számára vezetéken pl:. asztali számítógépek, játékkonzolok, set-top-box -ok.., vagy vezeték nélkül (Wi-Fi -n), pl.: Laptopok és okos telefonok számára. Ezen kívül még nagyon sok funkciója lehet, pl. tűzfal. A modernebbek akár különféle letöltéseket is tudnak végezni, vagy FTP szervert üzemeltetnek külső vagy beépített merevlemez segítségével, a számítógép bekapcsolása nélkül.


Kicsit bővebben:

[link]

2011. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!