Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ajánlanátok valamilyen jó...

Ajánlanátok valamilyen jó vírus irtót? Linkkel kérném, ha lehet

Figyelt kérdés
És hogy kell frissíteni?
2010. nov. 13. 09:58
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy nem tapasztaltál még bugokat.. Egyébként elég szerencsés vagy! De elég köztudott, hogy az avast!-ban bugok vannak.


Érdekes, másnál a MBAM, az EMSI, az ESET Online talál dolgokat... Nálam is talált régebben az ESET. Nem is egyet.


Szerinted az határozza meg a védelmet, hogy a vírusirtó online vizsgálja át az oldalakat, vagy pedig csak a gépre került fájlokat (magyarul van-e web védelme vagy nincs)? Az határozza meg a védelmet, hogy van-e link-blokkoló? Vagy boot-idejű keresés (ami, mikor kéne, semmit se ér)?


Nem arról van szó, hogy naponta hányszor frissít - amúgy a kétszeri édes kevés - hanem, hogyha valaki beküld egy mintát, ennyi idő múlva rakják az adatbázisba. Sokára... Sok VirusTotal elemzést láttam, elég sokat. Sok esetben az avast! még akkor se ismeri a kártevőt, mikor az összes többi híresebb termék már igen.


Olyan érzésem van, hogy habár nagyon értesz a gépekhez, talán informatikus is vagy (nem tudhatom), ugyanakkor annyira nem érdekel téged maga a vírusirtós téma, mint pl. engem (amúgy szerencsés vagy, mert beismerem, nálam már túlzás. de egyfajta függőség :D ). Nem olvasol utána rendesen ennek a témának. Nem ismered a vírusirtók életben bemutatott képességeit, erősségeit, gyengeségeit. Ezt látom az érveidből.

2010. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
Szerintem az egész vírusirtó minőségét mutatja, hogy a web-védelem a legütősebb modulja. A többi, normális(abb) termékben csak felesleges púp a felhasználó hátán.
2010. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:

Szerintem meg te nem értesz hozzá,még azzal sem vagy tisztában mi az a web védelem modul.Nézd csak meg szépen azt az előző képet jobban:)


A védelem egyik legfontosabb része a http protokoll védelme:


[link]


Az egyik percben különben azzal érvelsz,hogy elég,ha csak a gépen levő fájlokat vizsgálja a szoftver(és nem kell teljeskörű rezidens védelem),a másikban meg azzal,hogy az avast csak akkor veszi észre a vírusokat,ha már a gépen vannak.


még egy link,nézelődj csak tovább,éld ki a függőséged...


http://www.youtube.com/results?search_query=avast+comodo&aq=f

2010. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:

Képzeld, tudom, mi az a web védelem. Sokkoló, igaz?

Átvizsgálja a vírusirtó a weboldalakat, és ha fertőzött fájlt talál, akkor blokkolja azt a weboldalt. Az avast! is ezt csinálja, már amikor felismeri a kártevőt. Szerencséje, hogy az iframe és a script kártevők felismerésében jobb. Viszont sok vírust, trójait, reklámprogramot csak sokára ismer fel. Ez sok ember tapasztalata!


Jaaajjjj... Miből gondolod, hogy a COMODO AV/Avira/AVG/MSE/Panda nem vizsgál át minden fájlt, amit megnyitsz/módosítasz/letöltesz/bezársz/áthelyezel?? Csak azért, mert nem forog olyankor a tálcaikonjuk, még figyelnek a háttérben. Ki lehet próbálni a vírusirtó-tesztfájllal.

2010. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

A trójaiak felismerésében szintén erős az avast,ez a nod gyengéje.


A spywarek ellen egyik korábban csak hagyományos vírusirtó védelmi rendszer sem véd úgy(kivétel talán a kaspersky),mint azok a csomagok,amik korábban csak antispyware-ek voltak.(webroot spy sweeper,pc tools spyware doctor)Pontosan ezért érdemes néha lefuttatni egy nem valós idejű antispaywaret is.(mbam,super antispyware,emsi,spybot,adaware...)


Utolsó kérdésre a válasz:


Meglátogattam a gyártók hivatalos honlapjait és a features menüpontokra kattintottam:)


Na de most már ha nem írok ne válaszolj.:D

2010. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
Mert a feature-s menüpont megmutatta, hogy milyen az adott vírusirtó proaktív védelme, heurisztikája és adatbázisa. Aha, igen...
2010. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
Az avast freeben nincs script blokker,ajánlom a noscript nevű firefox plugint.
2010. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
Igen,megmutatta milyen funkciókat vettek ki a free verziókból:)
2010. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
És a proaktív védelem, és a heurisztika minőségével és az adatbázis méretével mi van?
2010. nov. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
az avgnél például később kapják meg a frissítéseket a free userek:)
2010. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!