Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ajánlanátok valamilyen jó...

Ajánlanátok valamilyen jó vírus irtót? Linkkel kérném, ha lehet

Figyelt kérdés
És hogy kell frissíteni?
2010. nov. 13. 09:58
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:

Az ingyenes vírusirtók közül messze az avast adja a legszéleskörűbb védelmet.Ennek van a legtöbb "ficsőrje"(tulajdonsága/képessége).A rendszergazdák azért nem szeretik,mert ingyenes,és versenyképes a fizetősökkel,amik pénzt termelnek nekik.Persze ez sem általánosan leszögezhető tény.


Ezzel a viselkedés védelemmel meg szinte bűn már érvelni.A comodo ingyenes tűzfalában is van és a teszteken is kitűnően szerepel.A comodo defense + védelme az egyik vezető a területen.Úgyhogy aki akarja,nyugodtan használhatja az avast mellett,de én pl kikapcsoltam,mert idegesített.Nem kell minden marhaságot telepíteni,meg összevissza minden linkre kattintani,és akkor nem lesz baj:)


[link]

2010. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
Aki meg képes az amúgy is sérülékeny oprendszere védelmét egy másik microsoft szoftverre bízni,annak csak külön gratulálni tudok...Mióta vannak ők a területen?A microsoft nem a google,hogy fél év alatt építsen vezető szoftvert.A winben és az office-ban megáll a tudomány:)
2010. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a linkelt topikot olvasod, és mégis jó véleményed van az avast!-ról.......


Lehet, hogy sok feature-rel rendelkezik, de több mint a fele felesleges. De mindegy.

Ha megnézed, a fájlrendszer részekre szedése is "kampány"fogás. Reklámozhatják a terméküket, hogy az védi az azonnali üzenetküldést és a P2P fájlcserét. Csakhogy ez alap, és az összes többi termék is tudja. Csak az összes többi termékben a fájlrendszer védelemben van benne.

A link-blokkoló (hálózatvédelemnek hívják nála) is majdnem felesleges.. Szerintem egy jó web-védelem mellett minek?


A termékek zöme nem a x64 támogatással küszködik, hanem natív x64 változatuk is van.


Amúgy nyugodtan küldhetsz az AVAST Software-nek mintákat, de légy szíves írd meg, hány hét múlva válaszolnak, ill. hány hosszú nap múlva kerül az adatbázisba a minta. Ez nagyon érdekelne...



Végül: ha nem tetszenek az MS termékei, nem kötelező használni. A Linux ráadásul ingyen van.

2010. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:

"Az ingyenes és legprofesszionálisabb program az Avast, mivel az összes ingyenes lehetőség közül ez az egyetlen program, ami teljes körű védelmet ad az ingyenesség ellenére." - a linkelt topicból:)


Nem tudja mindegyik az összes védelmet,amit az avast.


[link]


[link]

2010. nov. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:

bocs


[link]

2010. nov. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:

Mostmár az AVG Free-ben is van rootkit védelem. Minden típusú malware ellen véd.

Vagy nem ezt érted teljes kör védelem alatt?

Apropó, a MSE és a COMODO is elég teljeskörű. Nem is beszélve arról, hogy utóbbi homokozót, tűzfalat, jól működő viselkedés alapú blokkolót is tartalmaz ingyen.

2010. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:

Mellesleg a topikból vett idézet jópár éves már.....

Ha vírusirtókról beszélünk, legyenek már naprakész infóink a termékeket illetően!

Pont azzal kezdtem az érvelésemet, hogy az avast! régebben volt nagy szám, mert a legtöbb funkciót tartalmazta, és volt még másik kettő ingyenes, lebutított.

Azóta nemkicsit átalakult a mezőny.

2010. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:

Nézd meg előbb a linkeket,mielőtt reagálsz:)Számomra a teljes körű védelem szerves része a CHAT kliensek(msn,skype...) védelme is (avg),vagy az EMAIL-ek védelme is (avira).IGENIS az avast nyújtja a MAI napig a legszélesebb körű védelmet az ingyenesek közül,és NEM,egyik másik sem tud annyit.A comodo viselkedés védelmével semmi baj sincs,dicsértem is korábban,ha visszaolvasol,tökéletes tűzfalnak tartom az avast MELLETT.A defense+ és a sandbox telepíthető úgy is,hogy a vírusirtó rész NÉLKÜL,csak a TŰZFALLAL rakod fel.Már akinek van türelme hozzá,mint mondtam korábban,engem inkább idegesít,hogy minden apró mozdulatomba beleugat.Én TUDOM,hogy mit csinálok a gépemmel:)


Az MSE pedig a picipuha vírusirtója.Számomra ez éppen elegendő ok arra,hogy ne bízzak benne.Soha utána sem néztem,hogy mik a ficsőrjei,és nem is érdekel igazán most sem.Körülbelül annyira kötődöm hozzá,mint az internet explorerhez.

2010. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:

Megnéztem a linkeket… Szóval az AVG Free-nek nincs web-védelme. (amúgy ezt én tudtam). Igen, páran háklisak vagyunk erre, például én is, pedig web-védelem nélkül is létezik jó védelem. A chat-védelem, na az mi lehet. Valószínűleg az ott érkező fájlok átvizsgálása. Na de azokat átvizsgálja az AVG fájlrendszer védelme is!!

Mi a baj a COMODO AV-vel? Sokan dicsérik. Lehet, hogy önmagában nem elég, de a D+-al és a Homokozóval együtt már biztosan.

Az MSE a Picipuha terméke, igen. A Windows 7 is a Picipuha terméke. Ettől függetlenül nagyon jó. Őrült kevés hibát találok benne.

Sok embert, aki avast!-ot használ, elringatja magát abban a tudatban, hogy tiszta a gépe, mialatt az már egy csomó kártevőt rejt. A Malwarebytes’ vagy az ESET Online megmutatná.

2010. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:

A fájlrendszer védelem nem helyettesíti a rezidens kliens védelmet,egyébként sem csak a fogadott fájlokon keresztül kaphatsz vírust.


Semmi bajom a comodoval,mint írtam már többször is,a legideálisabb választásnak tartom,ha (ingyenes) tűzfalról van szó:)


A seven a picipuha legnagyobb dobása jelenleg,és minden szakmai tapasztalata benne van,amióta létezik.Nem hiszem,hogy helyénvaló lenne az mse-hez hasonlítani.Amíg mások évekig vírusirtót fejlesztettek,addig ők oprendszert.Hosszú-hosszú évekig.A seven egyébként hihetetlen sérülékeny egy machez vagy egy linuxhoz képest a mai napig.


Senki gépe sem tökéletesen tiszta,mindig talál az új vírusirtó valamit a másik után.

2010. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!