Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ajánlanátok valamilyen jó...

Ajánlanátok valamilyen jó vírus irtót? Linkkel kérném, ha lehet

Figyelt kérdés
És hogy kell frissíteni?
2010. nov. 13. 09:58
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:

Panda Cloud Antivirus

[link]

2010. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:

avast, automatikusan frissül, semmi dolgod vele, szépen elmegy a háttérben, és ennél jobb ingyenest nem találsz

[link]

2010. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:24

És persze Kérdezőnek is:



Hát, én tudok 5 egészen biztosan jobb ingyeneset is említeni (AVG, Microsoft Security Essentials, COMODO, Panda Cloud és talán az Avira is {utóbbival csak az a baj, hogy az ingyenes verziója nagyon le van butítva; a fizetős változatok felismerése nagyon jó}).


Régen, a nagyon lebutított Avira s AVG {melynek legutóbbi verziójában a Free-be sok hasznos, a felismerést (is) megdobó dolog került} volt elérhető ingyen, melyek nem tudtak magyarul. Az avast! volt az egyetlen, amely tudott magyarul, s sok funkciót tartalmazott. Innen ered az, hogy sokan a legjobbnak tartják.


Azonban mára sokkal nagyobb és erősebb a mezőny. Már az AVG Free-ben is benne van az Identity Protection, amely nagy hatékonysággal elemzi és fogja meg a viselkedésük alapján az ismeretlen (adabázisban még nem szereplő) kártevőket.

Az 5-ös COMODO Defense+ modulja nagyon hatékony, de ezen kívül tartalmaz még Homokozót (Sandbox, ebben futtatja a számára gyanús fájlokat), és Felhő- (Cloud)alapú védelem.


Az avast!-tal az a legnagyobb probléma, hogy nagyon gyenge az ismeretlen kártevők elleni védelme. A heurisztikája nem ér semmit, nagyon gyenge. A Viselkedés Védelme még nagyon új, csak rootkit-ek ellen véd (vagy exploitok, most nem tudom hirtelen), nem működik 64-biten és nem ér semmit se.

Ez még nem lenne olyan hatalmas gond. DE! A kártevők nagyon lassan, többször hetek alatt kerülnek az adatbázisába, amikor már az összes többi híresebb antivírus már réges-rég ismeri az adott károkozót.


Szerintem, ha nem értesz a gépekhez, nem vagy nagyon óvatos, és nincs kiegészítő védelmed, akkor semmiképpen SE az avast!-ot válaszd.

2010. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:

A mai vírusirtók egyébként mind automatikusan frissítik a vírusdefiníciós adatbázisukat, némelyik naponta többször, de van, amelyik csak egyszer.


Ha új programverzió elérhető, akkor vagy automatikusan frissíti magát arra, és újraindítást kér, vagy szól, hogy frissítés elérhető (feldob róla egy ablakot), s akkor egy kattintás, és már telepíti is.

2010. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:33


ezen 5 termék által ellenőrzött és biztonságosnak nyilvánított programokban avast kapásból 3 kártevőt talált, no comment...

MSE bűn lassú, és csak eredeti wondowsra jó (igaz, alapos és jó is, ehhez kétség sem fér, ha gyorsabb lenne én is azt használnám),

Avira, AVG minden statisztika szerint gyengébb avastnál,

Panda pedig finoman szólva is a legrosszabb és leglassabb vírusírtó, amivel valaha is dolgom volt

Comodonak a tűzfala kiváló, én is azt használom, de az av egy nagy rakás...

Ez van, lehet nullázni...

2010. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
én vipre vírusirtót használok és szerintem nagyon jó ha segítség kell szólj [link]
2010. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:

Nem nullázlak, mert nem célom… Az a célom, hogy a Kérdező, meg a kérdés többi olvasója minőségi(bb) antivírust használjon, és nem pedig az, hogy mások %-át rontsam.


Ismered az 5-ös COMODO AV-t is? Olvastál háziteszteket, mások véleményét, tapasztalatait a Defense+-ról és a Sandbox-járól, netalán használtad te magad is? Én nem használtam, de nagyon jókat olvasok róla egy fórumon, ahol informatikusok vannak. Állítólag majd’ minden ismeretlen kártevőt megfog futtatáskor. Ha gyanús fájlt észlel a Defense+, felajánlja, hogy a Sandbox-ban futtassa (vagy odarakja automatikusan, őszintén ezt nem tudom), majd szerveren (a felhőben) elemzik.


A Panda is szépen fejlődik, jókat olvasni róla. De hogy az avast!-ot nagyon veri felismerésben, az tény.


Igen, a Microsoft Security Essentials csak eredeti Windows-ra jó. Meg lassú. De az említett fórumon ezt is próbálgatják, vírusokon tesztelgetik, és meg vannak elégedve a felismerésével.


Avira gyenge lenne? Én is utálom, mert nem tetszik, hogy a Free-ben gyengébb heurisztika, nuku proaktív védelem, nuku levelezés ill. web-védelem és kevesebb frissítés van, DE a fizetős termékei messze a legjobbak között vannak mind sebesség, mind gépfogás (nem fogja a gépet!) mind pedig természetesen felismerés terén.


Az AVG Identity Protectionja igen is jó. Az új, 2011-es nem fogja a gépet, gyorsabb, már tud magyarul az ingyenes is, és jó a felismerése.


A szervizesek (akik vírusirtással is foglalkoznak, tehát van rálátásuk a témára) és a rendszergazdák nem szeretik az avast!-ot, és sajnos nem véletlenül nem… Nem ajánlott hozzá nem értőnek, mert össze fog fertőződni a gépe…

2010. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
mi a bajod velem nem csináltam neked semit
2010. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:

Senkivel sincs bajom.

Csak aki írta, hogy lehet nullázni, annak írtam vissza, hogy nem fogom, mert nem célom. :)

2010. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
ESET Smart Security fizetős (újságkóddal) pl. nagyon jó, de elég macerás a beállítása és csak valódi Windows-ra jó. Nagyon jól bevált a Spyware Terminátor, ez is naponta frissül, ingyenes. [link]
2010. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!