Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ki , hogy vèdi az otthoni nem...

Ki , hogy vèdi az otthoni nem szolgáltatói routerèt?

Figyelt kérdés
Èn csak vendèghálózatokat használok 6 vendèghálózatom van.Mivel a vendèghálózatból nem lehet elèrni a router kezelői felületèt îgy egy esetleges router vîrus sem tud rákerülni, egy esetleges biztonsági rèsen keresztül.Külön wifi van a kameráknak , tv-nek, laptopnak, pc-nek, mobiloknak.Erős jelszót használok.Fw frissîtem de már nincs hozzá kb. 1 ève.Routerbe minden tiltva ami biztonsági kockázatot jelent.Egy port van nyitva a torrentezèshez.Előző 2 routerem feltörtèk megfertőztèk.Utána kezdtem olvasgatni ès beállîtani az új routerem úgynevezett hülyebiztosra, azóta nincs vele problèmám, nekem bevállt ez a módszer.Kábelt csak akkor kötök a routerra ha be akarok lèpni a routerbe.Szerintetek ez már paranoid?Távoli elèrès szintèn tiltva.Routerre nem csatlakoztatok vinyót.
ma 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van benne valamennyi paranoia, ez a "feltört router" sztori is érdekes, hogy miből állapítottad meg. Vagy hogy esett meg veled kétszer is, mikor az emberek nagy részét egész életében egyszer sem éri el, nemhogy többször. Vagy nagyon laikusnak (olvasás, értelmezés nélkül bármire rányomsz), vagy nagy buherátornak (minden hülyeséget megcsinál, kipróbál, tesztelget) kell lenni ehhez.
ma 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

- Bezárom a lakásajtót amikor elmegyek otthonról nehogy ellopja egy betörő..

- nem használok smart eszközöket.

- erős wifi jelszót használok 30char wpa2-3, wps tiltva

- amit csak lehet utp-vel csatlakoztatok

- Természetesen a wan oldali router management tiltott

- Routernek elég bármilyen gyenge jelszó ezután, kivéve ha a családodtól akarod megvédeni.

ma 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Igazad van îgy törtènt.Mindenre rányomtam minden (hülyesèget) kipróbáltam, de már kinőttem belőle.

[link]

Első routerem egy gagyi tp-link tlwr841n.

Második asus rt-ac 1200gu .Amin futott a download master is.

ma 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:

3

Ez egy 6 éves reklám cikk.

Gondolod azóta nem jött ki a hibát javító firmware frissítés..? ☺️

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Asszem v13-as volt, de nem biztos.Ahhoz nem jött ki frissîtès

[link]

ma 14:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy már tök mindegy, mert eladtam.Meg ugye előbb van a biztonsági rès ès utána jön a folt rá ha jön egyáltalán.
ma 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!