Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Illegális-e az Apple részéről...

Illegális-e az Apple részéről tranzakciókat végrehajtania a számlámról, miután töröltem a telefonból a bankkártyaadataimat?

Figyelt kérdés

Iphone 14-ről van szó.


Korábban vásároltam applikációkat telefonra, és megadtam a bankártyaadataimat. Nem akartam lementeni, és igyekeztem odafigyelni, amikor felajánlotta az elmentés lehetőségét, a telefonban mégis elmentésre került minden.


Aztán amikor automatikusan megvett appokat, ingyenes próbaverziók lejárta után, mert ugye le kell iratkozni azokról is, mert ugye automatikusan feliratkoztat az előfizetésre... Már ez is eléggé meredek, mert nem tudatosan, önszántamból iratkoztam rájuk fel, határozottan csak a próbaverzókra voltam kíváncsi... de mindegy...


Szóval prevencióból töröltem a kártyaadataimat, jelenleg sincs benne a telefonban, mégis ugyanúgy használja a számlámat, mintha hozzá lenne rendelve a kártyám. Továbra is tudok vásárolni, pedig határozottan töröltem mindent. Beállításokban nincs kártya hozzáadva, csupán a kártya hozzáadásának lehetőségét ajánlja fel, de továbbra is ugyanúgy működik, mint amikor meg voltak adva az adatok.


Az EP-nek talán inkább ezzel kéne foglalkozni, nem a flakonkupakok kényelmetlenné tételével, talán, nem tudom.



ma 12:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Mit?
ma 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Előfizettél egy alkalmazásra.

Hiába törlöd a kártyád adatait, az nem a szerverről törlődik, hanem csak nem lesz elmentve későbbi használatra.

Iratkozz le az előfizetésekról és máskor olvasd el, hogy mit jelent a "7 nap díjmentes próbaidő után automatikusan megújuló előfizetés"

ma 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kártyát honnan törölted? Az ApplePay-ből? Az nem jó. Az Apple Fiókod fizetési módjai közül kell törölni. De csak az után hogy lemondtad az előfizetéseket!



"Aztán amikor automatikusan megvett appokat, ingyenes próbaverziók lejárta után, mert ugye le kell iratkozni azokról is, mert ugye automatikusan feliratkoztat az előfizetésre... "

Világosan le van írva hogy a próbaverzió lejárta után átvált előfizetésre. Ha ezt nem szeretnéd akkor le kell mondanod.

Ebben nem tudom mi nem érthető és mi a nehézsége a lemondásnak? (kettő kattintás az egész)


"nem tudatosan, önszántamból iratkoztam rájuk fel"

De.


"Szóval prevencióból töröltem a kártyaadataimat"

Ezt a fajta megoldást sosem értettem.

Attól hogy valaki törli a kártyáját az előfieztés még megmarad. Az előfizetésteket kell lemondani.


"jelenleg sincs benne a telefonban, mégis ugyanúgy használja a számlámat"

A Apple Fiókhoz hozzáadott kártya nem a telefonhoz tartozik hanem az Apple Fiókhoz!


"Az EP-nek talán inkább ezzel kéne foglalkozni"

Szerintem a funkcionálisan analfabéta emberek oktatásával akik néhány sort sem tudnak értelmezni és mindenki más a hibás, csak ők nem.


"nem a flakonkupakok kényelmetlenné tételével"

A világ legjobb dolga az új kupak!! Imádom! Mindig elejtettem, elveszett, koszos lett, stb. Sosem fogok többet kupakot leejteni végre!!

ma 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Előfizetések lemondása iPhoneonon:

Beállítások -› Apple Fiók beállításai (legfelül) -› Előfizetések -› rákoppintasz a lemondani kivánt előfizetésre -› Előfizetés törlése



Apple Fiókhoz tartozó fizetési módok megtekintése, módosítása, törlése:

Beállítások -› Apple Fiók beállításai (legfelül) -› Fizetés és szállítás.

ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!