Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Illegális-e az Apple részéről...

Illegális-e az Apple részéről tranzakciókat végrehajtania a számlámról, miután töröltem a telefonból a bankkártyaadataimat?

Figyelt kérdés

Iphone 14-ről van szó.


Korábban vásároltam applikációkat telefonra, és megadtam a bankártyaadataimat. Nem akartam lementeni, és igyekeztem odafigyelni, amikor felajánlotta az elmentés lehetőségét, a telefonban mégis elmentésre került minden.


Aztán amikor automatikusan megvett appokat, ingyenes próbaverziók lejárta után, mert ugye le kell iratkozni azokról is, mert ugye automatikusan feliratkoztat az előfizetésre... Már ez is eléggé meredek, mert nem tudatosan, önszántamból iratkoztam rájuk fel, határozottan csak a próbaverzókra voltam kíváncsi... de mindegy...


Szóval prevencióból töröltem a kártyaadataimat, jelenleg sincs benne a telefonban, mégis ugyanúgy használja a számlámat, mintha hozzá lenne rendelve a kártyám. Továbra is tudok vásárolni, pedig határozottan töröltem mindent. Beállításokban nincs kártya hozzáadva, csupán a kártya hozzáadásának lehetőségét ajánlja fel, de továbbra is ugyanúgy működik, mint amikor meg voltak adva az adatok.


Az EP-nek talán inkább ezzel kéne foglalkozni, nem a flakonkupakok kényelmetlenné tételével, talán, nem tudom.



ma 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"Korábban vásároltam applikációkat telefonra" ---> "nem tudatosan, önszántamból iratkoztam rájuk fel"


Itt valamit félreértettél vagy nem értettél meg. Úgy férsz hozzá egy prémium szolgáltatáshoz, ha előfizetsz rá. Vannak olyanok, amik első alkalommal adnak kedvezményt és pl. az első pár hónap előfizetési díját elengedik. De attól azt még ugyanúgy az előfizetés keretében éred el, csak aktuálisan 0 forintért. Ha nem mondod le, akkor az előfizetés megy tovább, és a kedvezményes időszak után a következőnél már összeggel is megterhel. Az már a te felelősséged, hogy ne felejtsd el a terhelés előtt lemondani az élő előfizetést, amit tudatosan és önszántadból kezdeményeztél. Nem áldozat vagy, legfeljebb a feledékenységedé vagy figyelmetlenségedé, amikor nem tudatosult benned, hogy az ingyenes hozzáférés is már az előfizetés része, és önkényesen nem mondatnak le senkit, csak ha ő úgy dönt (tudatosan és önszántából).

ma 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Bocsi, de félreérted kicsit.


Voltak appok, amiket megvásárálotam, vagy előfizettem rájuk bizonyos időre - ezekkel nyilván nem volt gond.


Arra, amiről írsz, pedig utólag, de rájöttem. Tudom, hogy az én felelőségem, csupán látok benne némi szándékosságot, hogy nem explicit módon informálnak róla, hogy előfizetés keretében éri el az ember a próbaverziókat.


A kérdés lényege a kértyaadataim használata, miután azokat egyértelműen töröltem az eszközből.

ma 12:58
 3/21 anonim ***** válasza:
Tehát a már megvásárolt szoftver mégse csak egy szoftver hanem egy szolgáltatás havi/éves díjjal. És ehhez hozzájárultál..
ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem kell csűrni csavarni a konzoomer ellenes praktikákat, mert nem ez a kérdés..
ma 13:16
 5/21 anonim ***** válasza:

"nem explicit módon informálnak róla"



Az ÁSZF-ben explicit módon benne van. Nem olvastad el? A te bajod.

ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Elolvastam, és nincs benne, hogy miután törlöm a kártyám, az továbbra is használható telós fizetések alkalmával.


Esetleg másold be az ide vonatkozó "irányelvet", kérlek.

ma 14:00
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha törölted, akkor nem fogja a számládat terhelni. Pont.
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mégis "terheli", pont.
ma 14:07
 9/21 anonim ***** válasza:
Akkor nem törölted.
ma 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Crapple meg a törölt adatok... :'D Jó vicc.
ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!