Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy chat oldal tulajdonosa...

Egy chat oldal tulajdonosa kiadhatja egy felhasználója személyes adatait, korlátozhatja annak a személyes adatai felett való rendelkezés jogát?

Figyelt kérdés

Mennyire legális, ha egy chat oldal tulajdonosa kiadja egy felhasználója személyes adatait? Mint teljes név, lakcím, telefonszám, e-mail cím. És mindezt arra hivatkozva mindezt ő az IP címet visszafejtve fért hozzá az adatokhoz.

Csakhogy már ő azzal jön nem követett el semmilyen bűncselekményt ezzel, mert hogy ezek az adatok megtalálhatóak a neten publikusan. Meg hogy a felhasználója e-mail címét használva talált rá ezekre a nyilvános adatokra. Tudomásom szerint ebbe az esetbe se oszthatja meg még a saját chat-jén se ezeket az adatokat, mivel ez MINDEN chat oldalon tilos.

Mennyire legális az EU GDPR-t megszegi a tulaj azzal, hogy akit (akár véglegesre) tiltott, annak nincs joga törölni magát az oldalról, az adatait mint kép, email cím, nincs joga rendelkezni a saját adatai felett? Mindezt úgy, hogy a tiltott felhasználó profilja ugyan úgy elérhető marad a többi felhasználó számára?

Az is érdekes egy chat tulajdonos megszegheti a saját chat szabályzatát és kijelentheti, "bizonyos esetekben" legális ha visszaél mások személyes adataival és megszegi a GDPR-t.

A kedves tulaj két pontot is megszegett a saját chat szabályzatából, amiért végleges tiltás jár, de saját magát nem tiltotta ezek megszegéséért.

"8.Lakcímek, telefonszámok, nevekkel, személyes adatokkal való visszaélés.

9.Privátban történt beszélgetés illetve tartalmak továbbítása, kiadása. Szigorúan TILOS!!!"

Ez mennyire legális a tulaj a saját szabályzatát is megszegi?



szept. 1. 13:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
59%

Nem is értem min vitatkozunk itt... -.-' Cáfolhatsz bármit akárhogyan, de ugyanoda lyukadunk ki. Megoldást nem keresel, csak mindenkit cáfolsz... Olyan érzésem van, mint ha az hajtana, hogy saját gondolatod és valóságod (akár igaz, akár nem) mindenki felé helyezd és lenyomd a másikat.


Egyáltalán mi a célod itt? Keresd fel az adott szakhatóságot vagy bánom is én. De nekem inkább azaz érzésem, hogy az a bizonyos ismerős/barát (nevezzük akárhogy) te vagy, csak egy elképzelt személyre helyezed a felelősséget, mert azt a te egó-d már nem bírja el. Ezt a sebet, meg itt próbálod nyalogatni, hogy mindenáron bármilyen körülmények mellet is bizonyítsd vált vagy valós állítólagos alátámasztásokkal.


További jó szórakozást.

szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Hintalow ***** válasza:

Chatoldal bszod, hany èves vagy papi, 70?

Valamikor 25 ève nem számìtottak ezek atomcikinek utoljára 😅

szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

8/22


"Tehát, ha személyes adatot adtál ki (vagy valaki) egy kétes oldalnak, első sorban magadra vess. Hasonlóan, mint egy adathalás levél esetében. De, amit megértettem a fentiekből (nem olvastam el minden részletet), ha csak fenyeget, hogy vissza keres, akkor ezek üres fenyegetések és én csak mosolyogni tudnék az arcába, és annyit mondanák: Hajrá! Jó, tudja az email címet, tudja a nevem. És?"

Ha nincs tikositva a számod mindenféle illegális mókolás nélkül legálisan megszerezhető a címed és neved.

szept. 4. 22:30
 24/25 KJUsul ***** válasza:
Kérdező 23: a legegyszerűbb ha van okostelója, 2 perc alatt mindent tudni lehet róla.
szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

245/24

Ez is igaz.

szept. 4. 23:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!