Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rámtalálhat? Nem félek, de...

Rámtalálhat? Nem félek, de egy mindenre elszánt ember, aki meg akar keresni, úgy, hogy csak egy kép áll rendelkezésére, megtalálhat?

Figyelt kérdés

A napokban egy meleg valaki rámszállt. Itt, GyK-n. Azt írta, szabad idejében lázasan keresni fogja a nevemet, és a lakcímemet, és hogy következőre már négyszemközt fog velem beszélgetni.


Ha semmilye kép, lakcím nincs fent rólam, csak egy nagyon homályos, amin a kontúrjaim SEM látszanak, hogyan fog megtalálni?


(Egy kérdést írtam ki, amiben egy fényképre mutató linket tettem közzé, hogy mondjanak véleményt róla. Ezután egy kemény levélcsatában írta az előzőekben leírtakat.)


IP-cím alapján, ha dinamikus IP-m van, lekövethet? Vagy valami arcfelismerővel? Az mondjuk kizárt, mert tényleg egy fekete paca látszik belőlem a facebook-profilomon. A nevemet sem tudja.


2014. ápr. 16. 18:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát tényleg sehol nincs fent rajtam máshol kép.
2014. ápr. 16. 18:05
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami: A kérdésben kiírt link fényképén én vagyok. De sztem az az egyetlen kép rólam. Tehát IP, vagy van valami személyi-valami?
2014. ápr. 16. 18:06
 3/9 A kérdező kommentje:

Facen direkt más lakcímet, születési évet stb. állítottam be, születési időm sem publikus, ask.fm-en voltam még fenn, de ott sincs rólam fenn semmi. IWIW-en voltam még fenn, de nagyon régen mentem fel utoljára, lassan egy éve. Szerintem ott sincs rólam kép. De még a nevemet sem tudja:


Egy dolog áll rendelkezésére: IP-cím.

2014. ápr. 16. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég rossz érzés mi ha tudatlan az ember... xd

Ha nem tudja az ip-d nem kell félj...

Ahhoz meg túl sok dolog lenne hogy megkeressen..

Se fb-od semmit se tud... 1 kép ami homályos... semmire se jó...még google képkereső se fogja kidobni

2014. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én egyszer egy lányt név alapján találtam meg. Online telefonkönyvbe rákerestem a nevére és ott volt a címe.

ui: semmi rosszra ne gondolj. :)

2014. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, nagyon köszönöm. Igen, nem vagyok valami nagy koponya számítástechnikában. Mi a különbség a dinamikus és a statikus IP között?
2014. ápr. 16. 18:20
 7/9 csacsi2 ***** válasza:

dinamikus az változik a fix nem.

IP -alapján maximum a rendörség találhat rád. azt a szolgáltatód adja és nem adja ki csak hivatalos személynek az adataidat, azt is nyomós indokkal.

Minden esetre ez jó tanulópénz volt az internet veszélyeiről!

2014. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne félj, IP alapján csak szolgáltatód tud beazonosítani, de az meg nem adhatja ki az előfizető nevét. Annyit viszont megtudhat, hogy melyik városban vagy, de sok esetben ez is félrevezető.

Dinamikus és statikus IP között annyi a különbség, hogy előbbi ~24 óránként változik, utóbbi meg huzamosabb ideig megmarad. Egyik sem teszi lehetővé, hogy csak úgy megtaláljon.

2014. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bárkit meglehet találni, de nem olyan egyszerűen. Valószínűtlen hogy erre sok időt és energiát pazarolna. Az ip címed alapján max azt tudja kideríteni hogy melyik városban laksz. Persze ehhez az ip címedet is ki kell derítenie, de elég ha megnyitsz egy linket és meg is van. Szóval óvatosan. Nem valószínű hogy megtalál, kivéve ha egy valódi pszichopatával van dolgod, de erre minimális az esély.
2014. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!