Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A szerelő betud lépni majd a...

A szerelő betud lépni majd a gépembe?

Figyelt kérdés
Viszem szerelőhöz délután a gépemet. Windows 10 fut rajta, és a fiókom PIN kóddal van ellátva. A szerelő betud lépni a saját fiókjával vagy mit kell ilyenkor csinálni?
2020. jún. 30. 12:06
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
61%

"Te fizetsz akinek akarsz, a szervizes megcsinálja, HA elvállalja."


És elvállja, hiszen kell a pénz. :).

Természetesen, ha Windowson, vagy Linuxon vagy egyéb Operációs rendszeren belül kell állítani dolgokat és a kedves felhasználó ezeket nem tudja akkor meg kell adni azt a lehetőséget, hogy be tudjon lépni, más különben nem tudja elvégezni a munkát. Ahogy a burkoló sem tud burkolni nálad, ha nem engeded be a lakásba. Viszont, ha videókártya hiba, memória, takarítani kell, kijelző probléma, billentyűzet csere pl laptopban akkor nincs szükség ahhoz, hogy belépjen. Ha tesztelni akar azt megtudja tenni anélkül is, hogy belépjen.

2020. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
54%

De az elejétől kezdve erről beszélek. Nem csak hardver teszt van, hanem driver teszt is. egy alkalmanként jelentkező kékhalál nem csak memória hiba lehet. van olyan helyzet, mikor ki kell próbálni számos szoftver verziót, hogy a kedves ügyfél elégedetten távozhasson.

Én még egyszer nem léptem be senki gépébe csak úgy. Minden egyes embernél le kell tisztázni, hogy van e jelszó egyáltalán. eleve hozza úgy a gépet, hogy a fontos adatait lementi, vagy én mentek, de az pénz.

ki a tökömet érdekli a gyártói garancia? Ott max hibát detektálok de nem foglalkozom vele tovább.

2020. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
39%
Igen viszont fogod magad és pendrive-ról vagy külső vinyoról futtatod a tesztet vagy akár egy Windows-t, amibe kipróbálod a Drivert. Utána a kedves ügyfélnek meg mondod, hogy majd innen és innnen szedje le és telepítse ezt a verizót (Hogyha, nem akarta, hogy belépjél a fiókjába). :). Szóval mindig van megoldás. De viszont ez is feladatfüggő... Minden esetre, oda kell vissza vinni a gépet ahol vetted vagy ahol mindig vásárolsz informatikai dolgokat és bízol bennük, ismered őket. Akkor nincs probléma. :) De ez is olyan, mint az autószervíz.. idegen helyre nem igen szabad vinni, csak akit ismersz vagy valami ismerősőd ismeri, mert rengeteg helyen átvernek .... Én egyszer vettem egy laptopot egy helyen, aztán egyszer csak a hütése elcsesződött, de még garis volt. Vittem vissza a boltba, hogy küldjél gariztatni, aztán még pattogtak nekem, hogy ez nem az ő feladatuk, hívjam fel a gyártó ügyfélszolgálatát és beszéljem le velük... Aztán megmutattam nekik a jogszabályt, hogy már pedig az ő dolguk..., de végül nem hagytam ott, mert ki tudja mit csináltak volna... Szóval érted..vannak olyanok, ahol nem mindegy, hogy megadod-e vagy sem vagy mit teszel.
2020. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
27%

Én se engedem be a szobafestőt a lakásba. ;-)

Festegessen csak kint.. Vagy oldja meg ahogy tudja a szobám kifestését.

2020. júl. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
#44 és a szobafestőnek is odaadod a lakáskulcsot, majd lelépsz egy hétre nyaralni? csak hogy pontos legyen a hasonlat.... :)
2020. júl. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

#39


Hülyeségeket beszélsz. #36-osnak van igaza.

Vannak esetek, amikor be kell lépni, mert a feladat olyan, hogy nem tudod máshogy megoldani, vagy túl körülményes lenne máshogy megoldani.

Pl. az ügyfél azt mondja, tele van a böngésző reklámmal, lassan indul a Windows, stb. Ilyenkor én elmondom az ügyfélnek, hogy ehhez be kell lépni a fiókjába. Ha igent mond rá, akkor megjavítom, ha nem, akkor nem tudom megjavítani, ennyi. Ez ilyen egyszerű.

2020. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!