Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A szerelő betud lépni majd a...

A szerelő betud lépni majd a gépembe?

Figyelt kérdés
Viszem szerelőhöz délután a gépemet. Windows 10 fut rajta, és a fiókom PIN kóddal van ellátva. A szerelő betud lépni a saját fiókjával vagy mit kell ilyenkor csinálni?
2020. jún. 30. 12:06
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

#15


Soha senki nem tudná meg... de teljesen mindegy, az a lényeg, hogy ha olyan adatod van a gépen, amiről nem szeretnéd, hogy más is lássa, akkor mentsd le és töröld a gépről!

2020. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

"Soha senki nem tudná meg."


Van naplózás. Puszi, pá.

2020. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

#22


A naplózásról az átlagfelhasználók 99%-a nem tud, másrészt azt lehet törölni is.

2020. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek az eddig irtakat. Atvaltoztattam a jelszavamat egy teljesen randomizaltra, es ugy adtam at a szamitogepet. Illetve kileptem Facebook, Steam es egyeb alkalmazasokbol. Az utobbi miatt is tettem fel a kerdest, mivel sajnos egyszer mar tortent visszaeles ilyennel, es sohasem lehet eleg ovatos az ember.
2020. jún. 30. 19:01
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

"A naplózásról az átlagfelhasználók 99%-a nem tud, másrészt azt lehet törölni is."


És felülírja az egész vinyót 18x-osan, hogy eltünesse a nyomait igaz? :) Amúgy Microsoft fiókból nem fogja tudni, törölni a naplózást, ha csak azt is fel nem töri.. :). Más részt saját szoftvert is futtathatok, amiről nem tudhat. ;)

2020. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Persze, az átlagfelhasználó, aki szervizbe viszi a laptopját, majd saját naplózó szoftvert futtat, biztosan... hagyjuk már a hülyeségeket.
2020. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

"Persze, az átlagfelhasználó, aki szervizbe viszi a laptopját, majd saját naplózó szoftvert futtat, biztosan... hagyjuk már a hülyeségeket."


Ha garancia van rá akkor viszi. Hiába tudnám én kitisztitani pl a laptopom otthon, egyedül, de ahogy felnyitom ugrott a gari. ;).

2020. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
37%

Ugyan már gyerekek. Vagy hagynak dolgozni, vagy vigyék a francba a szutykukat. Majd imádkozni fogok azért hogy segíthessek.

kell a jelszó mert be kell lépnem. Nem, viszont látásra.

2020. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
0%

#20


(#17-es vagyok)


Na pontosan erről a hozzáállásról beszéltem -> #28


> "miért kellene kiadni a saját fiókom hozzáférését"

> Szerintem itt csak TE beszélsz erről.


Látod, hogy nem csak én. Van aki egyenesen el is várja!


#28

Itt még mindig nem arról van szó, hogy "jajj meglátod az amatőr poreszt". Pont leszarnám.

Az a gond, hogyha be vagyok jelentkezve a chrome-ba amiben elmentettem a bankártya adatoktól kezdve egy rakás jelszavamat is, sőt, pl a paypal-on keresztül nem kér további hitelesítést a vásárláshoz gyakorlatilag olyan, mintha odaadtam volna a bankkártyám egy idegennek. Lehet ezen besértődni, de fordított helyzetben nem tudom mennyi bizalommal lennél egy idegennel szemben. Azért egy szervíz, az nem egy banki vagy minisztériumi szféra ahol alaposan leellenőrzik, hogy csak "tisztességes" ember dolgozhat.


Jogos felvetés lehetne, hogy oké, de miért nem jelentkezik ki az adott szolgáltatásokból?

Mondok egy példát: garanciális laptop memória hibás lesz. Otthon nem javíthatom ezért beviszem a szervizbe. Kilépni nem tudok, mert bekapcsolni sem tudom a gépet.


Érted már mi a gond azzal ha elkéred a jelszót???

2020. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Ez így van! Pontosan ezért nem szabad az ilyen jellegű szervizeléseket elvállalni. Oldja meg az illető ahogy tudja.
2020. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!