Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A szerelő betud lépni majd a...

A szerelő betud lépni majd a gépembe?

Figyelt kérdés
Viszem szerelőhöz délután a gépemet. Windows 10 fut rajta, és a fiókom PIN kóddal van ellátva. A szerelő betud lépni a saját fiókjával vagy mit kell ilyenkor csinálni?
2020. jún. 30. 12:06
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
0%

#8 nem csak a személyes szférára gondoltam.

Alapvetűen egy jelszót SOHA nem adunk meg senkinek épp úgy ahogy pin kódot sem.


Ha nincs más megoldást akkor is minimum érdemes megváltoztatni valami dummy jelszóra (123456) ideiglenesen és nem a saját jelszavát megadni. Mivel az egyszeri felhasználó azt használja még másik 20 helyen is!

2020. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Ha kiderül hogy szoftveres hiba van (pl nincs telepítve a driver), akkor visszaadják a gépet úgy ahogy volt azzal hogy hibátlan a gép és kiszámlázzák a hibakeresést.


De a problémád ezzel nem oldódott meg. Szoftveres hiba elhárításához kell nekik egy admin jogú user hozzáférés.

2020. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
0%
Még egyszer mondom: be tud lépni. A privát anyagokat érdemes letörölni a gépről.
2020. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
52%

Még egyszer mondom: nem tud belépni anélkül hogy ne változtassa meg a jelszavát (amire telefonon nem ad engedélyt).

Ettől függetlenül minden filehoz hozzá tudnak férni. (ha nem volt bitlockerezve)

2020. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
0%

#14


Ha ott van előttem fizikailag a gép, simán belépek rá anélkül, hogy a felhasználó jelszavát megváltoztatnám.

2020. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
15: És ezzel te a Btk. 423. par. megsérted - ezzel 2 évig terjedő szabadságvesztés szabható ki rád, illetve valszeg a munkahelyedről is kirúgnak.
2020. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
0%

Technikailag tényleg nem nagy dolog belépni, sőt, local admin fiókot is létre lehet hozni némi trükközéssel anélkül hogy tudnál bármilyen jelszót.. azzal pedig már azt csinálsz amit akarsz.


#16 Feltételezem a gép átvételekor a felhasználóval aláíratnak egy adatvédelmi nyilatkozatot. Nem mindegy hogy belép-e? Ha nincs titkosítva belépés nélkül is hozzáfér még a rendszer fájlokhoz is egy mezei usb stick segítségével, de ha nagyon akarja, akkor az első pontra visszatérnék: "kívülről" létre lehet hozni admin fiókot. Tehát egy másik fiókba simán be tud lépni ha szükséges/akar.


Nekem ez továbbra is abszurd, hogy miért kellene kiadni a saját fiókom hozzáférését. Pl el van mentve a chromeban a login, azon belül a paypalhoz is, sőt ha engedélyezve van, hogy ne kérjen jelszót akkor gyakorlatilag tud a nevemben fizetni a paypalon. Persze értem, hogy senki nem él vissza ezzel (reméljük) de most komolyan azt adjátok be nekem hogy ez tök normális dolog, hogy átadjam a fiókom hozzáférését egy idegennek? Max ha ott állok mellette...


Biztos velem van a baj, de nem hiszem el, hogy nincs erre értelmesebb megoldás.

2020. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
Van. Be se kell lépnie. Még Driver telepítéshez sem. Máshogy is meg lehet oldani. Azért írtam, hogyha nem szükséges akkor nem is kérnek normális helyen. Megoldják anélkül, hogy belépjenek vagy a fájlaidhoz hozzáférjenek. Ha valamit állítgatni kell, akkor természetesen elkérik az "admin" jelszót és önszántadból átadod, ha meg nem adod át akkor viheted máshová, ilyen egyszerű. De, ha mondjuk egy memóriát kell cserélni a laptopba és kicserélik, akkor nem kell belépni az operációs rendszerbe. Ha ventillátor probléma van, akkor se kell belépni...
2020. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
De igazából egy szervízben csak az fél megadni a jelszót, akinek "kényes" adatai vannak a gépén vagy esetleg olyan adatok amivel bűncselekményt követ el és fél, hogy lebukik. :)
2020. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

@17 "miért kellene kiadni a saját fiókom hozzáférését"


Szerintem itt csak TE beszélsz erről.


Ha pl "nem tudok az outlookal levelezni" hibával viszi szervízbe akkor azért elvárható hogy legalább egy ideiglenes admin fiókot létrehozzon a telepítgetésekhez a szervizeseknek vagy hozzájárulását adja hogy ők belépjenek ahogy akarnak. Ennek hiányában a céget be lehet perelni. De ha Pistikéhez vitte őt nem lehet. ;)

2020. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!