Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kezdjem el az úszást?

Hogyan kezdjem el az úszást?

Figyelt kérdés

Mivel kb 15 kiló súlyfelesleg van rajtam, és szeretnék mozogni, az úszást választottam.

De csak mellúszásban tudok úszni, de nem tudom mennyi ideig, és milyen intezitással csináljam.


2010. jún. 7. 14:47
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem a mellúszás nem elég. De ha csak azt tudod, akkor meg alkalmazz valami edzéstervet. Pl kezdésnek 20 hossz, utána 5 erősebb, gyorsabb hossz, végére pedig 10 laza,levezető hossz.Ajánlanám, hogy elsőnek nézd meg, hogy kényelmes tempóban hány hosszat tudsz úszni. Ha ez meg van, be lehet oszatni, hogy bemelegítésre, és levezetésre mennyi kell. De fontos, hogy a bemelegítésen ne spórolj, mert ha spórolsz könnyen begörcsölhet valamid, ami egy 2 méter mély medencében nem túl szerencsés.Idővel növeld a hosszak számát, plusz keres egy partnert, lehetőleg gyorsabb úszót, aki tud húzni és így gyorsabban foghatsz.
2010. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én úszó vagyok és sztem ha fogyni akarsz ne az úszást válaszd mert az nem annyira égeti a zsírt.
2010. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Peddig mindenki azt tanácsolja itt, hogy akinek több a súlyfeleslege, az ússzon, és sétáljon, mert ez izületkímélő.
2010. jún. 8. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Az uszás jo sport de azzal te nem fogsz fogyni mert nem izadsz annyit mint a futással ,a futás a legjobban fogyaszto sport:P
2010. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!