Tapasztalatok érdekelnek a különböző dip-ekről, folyadék aromákról? Miért tűnik varázslatnak, amit D. G. -csinál a Haldorádós teszthorgászaton (nekem legalább is)?
Egyáltalán nem varázslat, amit D.G. csinál! Persze jó fogási eredményeket ér el, nagyon ügyes kezű horgász, ezt azért versenyeken elért eredményei is mutatják. DE!! Nem mind arany, ami fénylik! Amit a videókban látsz, az közel sem úgy van, ahogy sokszor elmeséli. Azok a fogási eredmények már több napos vagy akár 1-2 hetes előetetés következményei/eredményei. Tehát mielőtt ő elmegy valahova filmet forgatni, már neki jóval azelőtt etetik a helyet. Persze ezt ő úgy adja elő, hogy nem történt semmilyen etetés, csakis a horgászat elején dobott 1-2 etetőkosárnyi kaját a kiszemelt horgászhelyre. azok a videók nem feltétlenül egy nap történéseit mutatják be. Volt olyan videója, amit 3 nap történéseiből vágtak össze és persze úgy lett eladva, mintha egy nap alatt történt volna az a rengeteg halfogás (ez később kiderült).
Egyébként a különböző dipek és folyékony aromák sokat segíthetnek abban, hogy a horgászatodat sikeressé tedd! a különböző locsolókkal és aromákkal mind az etetőanyagot, mind a csalit fogósabbá teheted. Ott vannak pl.: a különböző CSL likőrök (hidegen sajtolt kukorica csíra likőr). Ezek főleg a hidegvízi horgászat elengedhetetlen kellékei. Magas alkoholtartalmuk miatt sokkal jobban terjednek a fenéken, mint más aromák. Ajánlott ezzel bekeverni az etetőanyagot, de akár a beetetni kívánt magokat, bojlikat és pelleteket is le lehet locsolni velük.
Akkor ott vannak a különböző folyékony és por dipek. Az szerintem csak parasztvakítás, hogy elég dobás előtt belemártani a dipbe a csalit és az fogós lesz.... hisz akkor csak egy vékony bevonat keletkezik a csalin, ami vízbe csapódáskor le is oldódik azonnal. Tehát mindenképpen érdemes hosszabb ideig áztatni a csalit az aromában, hogy rendesen megszívja magát. A különböző pordipekben épp ez a jó. Először folyadékba mártva (megnedvesítve) majd a pordipbe mártva egy lassan oldódó kocsonyás bevonat keletkezik a csalin, ami hosszú ideig fejti ki csalogató hatását. A pordipeket én is szívesen használom, mert sok esetben megfigyeltem, hogy ezek használatával esetenként sokkal hamarabb tud az ember kapást kicsikarni. Azonban vannak olyan esetek, amikor a tömény aromák riasztólag is hathatnak a halakra, ezért nem érdemes túlzásba vinni használatukat.
Azonban egy horgászat sikerességét soha ne ezekre alapozd. Alapvetően ezek sem csodaszerek, nem fognak mindig kihúzni a bajból! Ha nem a megfelelő helyen horgászol, akkor csinálhatsz bármit, nem lesz kapásod. Ezért érdemes megkeresni a vízalatti töréseket, kagylópadokat és egyéb haltartó helyeket. Ha megtalálod azokat a pontokat, ahol a halak tartózkodnak, akkor a különböző dipek nélkül is sokat fogsz majd belőlük.
Arra a kérdésedre, hogy az olcsóbb vagy a drágább jó: nyilván a drágább jobb minőségű, természetes összetevőkből készült, ezáltal sokkal töményebb. Csínján kell bánni velük. Az olcsó aromák, pedig az olcsó szintetikus aromák pacsmagolásából készülnek, sok esetben nem olyan tömények. Rengeteg esetben rendesen fel is vannak hígítva vízzel... mindegy lenne, ha helyette szörpöt használnál :) Inkább a természetes, minőségi aromákból használj keveset, mint a vegyszerekből összeállított lötyikből sokat! Remélem nem untattalak hosszú válaszommal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!