Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az úszás milyen izmokat...

Az úszás milyen izmokat mozgat meg?

Figyelt kérdés

Ha heti négyszer úszok 1 órát, mimen fog meglátszani? Lány létemre így is elég nagy a vállam, mert évekig úsztam kiskoromban, és évekig röplabdáztam.


A hasamon, úszógumin van egy kis felesleg, popó és a combom is formálódhatna valamelyest. Hasat megmozhatja kicsit? Fenék változhat úszástól?


2013. szept. 14. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez mind étrendfüggő, amit leírtál és amit elvársz egy sporttól. Minden izmot megmozgat az úszás, de csak ettől ne várj sok izmosodást, akiken van némi izom, azok súlyzóznak, illetve gumiszalagos erősítést is végeznek és van akinél nem kevés kox is megy, nem naturálban lesznek izmosak. Eleve egy nő soha nem lesz naturálban túl izmos, mivel kevés tesztoszteront termel. Szóval ezen ne aggódj, nem ugrik rád másnap reggelre 5kg izom, még ha karnád sem, nem hogy ha még nem is akarod.:)

A zsírleadás pedig nem lehet irányított, nem onnan megy le amire edzel!

Nincs helyi zsírégetés, tehát helyi fogyasztó gyakorlatok sincsenek. Nem tudod irányítani s zsírleadás helyét. Genetikailag kódolt, hogy ki, honnan, milyen ütemben adja le a zsírt. Ezt nem tudod befolyásolni semmilyen gyakorlattal. Tehát szálkásító diéta kell és heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés, amire jó pl az úszás is, de diéta nélkül nem mész vele sokra.

2013. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Izmosodni nem akarok, de elhízva sem vagyok, mondjuk 5 kg plusz van rajtam kb, de 175 cm magas vagyok.


Tudom, hogy nem lehet egy helyről fogyni csak, csak úgy értsétek a kérdést, hogy mondjuk ha a fenekemre hízék és már 200 cm lenne a kerülete, akkor hiába emelgetem a kezem, a fenekemről nem fog lemenni. Így értettem, hogy ha odafigyelnék az evésre is mellette, akkor várhatom-e, hogy ha esetleg ugrik le pár kiló, az mondjuk pont úszógumiról, vagy popsiról menne?


Egyébként tudom, hogy akik ki vannak gyúrva, azok hogy csinálják, de azért a sport is meglátszik mindenkin, ha akarja, ha nem. Rajtam is látszik a több év röplabda, a kezemen, a fenekemen, a lábamon... És nem kondiztam mellette, csak megcsináltuk a feladatokat, amit edzésen, de azért ha heti több alkalommal ott vagy, és csinálod, akkor az meglátszik.

2013. szept. 14. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kalória mínuszban leszel az úszástól, akkor fogysz. Ilyen egyszerű.

Az izmosság prdig az én megítélésem szerint más, mint amit te tartasz annak. Pl Cseh Laci sem izmos, pedig rengeteget edz. Ez genetikafüggő is. De no offense, csak vélemény volt.;)

2013. szept. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Osynho ***** válasza:

"úgy értsétek a kérdést, hogy mondjuk ha a fenekemre hízék és már 200 cm lenne a kerülete, akkor hiába emelgetem a kezem, a fenekemről nem fog lemenni."


Ha pont a karod emelgetésével elszel mínuszban, akkor pedig de, a fenekedről is fogsz fogyni.

2013. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!