Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi a jó az úszásban? Miért...

Mi a jó az úszásban? Miért szeretik az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudok úszni még,szeretném tudni,hogy mi jó az úszásban.Aki nem tud úszni,az is leírhatja,hogy miért nem és miért nem szeretne megtanulni úszni,vagy ha meg akar,akkor miért.

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. okt. 12. 16:50
1 2
 1/20 anonim válasza:

Hét én olyan 3-5 évig jártam úszásoktatásra, és ennyi idő nem volt elég, hogy megtanuljak úszni, úgyhogy azóta szépen feladtam "ha egy tengerjáró hajón kell meghalnom az nem is olyan rossz"

Amúgy érdekes, mert elmagyarázni még senki nem tudta nekem, hogy mit is kéne csinálni, én meg kb mint a féltégla úgy süllyedek el.

2009. okt. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
úúhhh nagyon nehéz...nekem a szüleim és a keresztszüleim is tanították mégsem ment, aztán keresztapám megunta és hajdúszoboszlón belelökött a nagymedencébe, 3m vagy mennyi, rögtön tudtam úszni:D
2009. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nekem muszáj menni úszásra egyszer egy héten,a baj az,hogy ha hassal felfeküdnék a vízre,nem érezném magam biztonságban(nincs a talpam alatt talaj),a másik az,hogy a fejemet nem merem bele tenni a vízbe.

Pedig elöző órán már olyan gyakorlatot kellett volna végeznem,hogy fejemet be a vízre,hasra ráfeküdni a vízre,helyben tempózni,közben fogni a medence szélét.

2009. okt. 12. 17:16
 4/20 anonim válasza:
74%

Nos én 4 óra alatt megtanultam úszni:) szerintem az a legjobb benne,hogy könnyű vagyok és tudok lebegni:D

15/L

2009. okt. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én világéletemben imádtam úszni, most is rendszeresen járok de megértem azokat is akik nem szeretnek, nem tudnak. Sok barátomnak van víziszonya.


Hát értelme annyi van, hogy azért ha tópartnál nyaralsz akkor nem azt kell figyelned hogy meddig mehetsz be meg mekkora víz hanem ilyesmik.


Ezenkívül kiválóan levezeti a feszültséget. Én begolyóznék ha nem járnék úszni. Ezenkívül ez a legegészségesebb sport.:)

2009. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Úszni pillanatok alatt meg lehet tanulni, néhány hét alatt is. Egyébként elsüllyedni elég nehéz a víz felhajtóereje miatt.

A kérdésre válaszolva: Jó, mert a vízben könnyűnek érzed magad :) Olyan sport, ami rendkívül egészséges, hiszem a tested szinte minden porcikáját megmozgatja, ezen kívül olyanoknak is testhezálló mozgásforma, akik valamilyen okból mást nem tudnak csinálni (pl. túlsúly, porckopás, vagy gerincferdülés, de sokszor rehabilitációként is alkalmazzák). Ja, és a mi még jó benne az az, hogy nem izzadsz. Vagy ha izzadsz is, nem látszik, hiszen vízben vagy. Ja, és pl. számomra leúszni 2 kilométert közel sem annyira megerőltető, mint ezt a távot lefutni.

2009. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

6 évig úsztam versenyszerűen. Most már család mellett nehéz lenne a heti 6x 2 órát betartani, de sokat járok úszni. Én azt szeretem benne hogy mindenemet átmozgatja, és a felszabadult adrenalin olyan jó:) Szeretek elfáradni és megpihenni sok km után. A balaton átúszáson is többször indultam bár sokkal nehezebb nyilt vizben úszni mint feszített víztükrű medencében.

Annak pedig aki nem meri betenni az arcát a vízbe azt ajánlom hogy otthon a fürdőkádban próbálkozzon és ha már elmúlt a halálfélelme akkor megpróbálhatja medencében is:)

2009. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Szerdán lesz újra úszás.

Még mindig nincs kedvem azt megtenni,hogy fej a víz alá.:(

Izgulni szoktam az úszás előtt.

Azt mondják,hogy az a tanár,aki tanít,az kedves.

2009. okt. 12. 17:40
 9/20 A kérdező kommentje:
Hogyan szerettek úszni?Úgy,hogy a fejetek benne van a vízben,vagy úgy,hogy nincs?
2009. okt. 12. 17:43
 10/20 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy benne van. Ha nem szimpi, akkor vegyél egy úszószemüveget, mert így ki tudod nyitni a szemedet, és hátha nem olyan rossz, ha látod is azt, ami alattad van :)
2009. okt. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!