Szükséges ólom a horgászbot zsinórjára iylen esetben?
Attól függ, milyen módszerrel, és milyen csalival akarsz horgászni. Ha csakugyan térdigérő vízből szeretnél halakat fogni, akkor kénytelen vagy egy bizonyos távolságot tartani a csalid és magad között, hogy a halakat el ne ijeszd. Ez ólom nélkül pedig legfeljebb egy kifejezetten hosszú bottal lehet, amivel beérsz a patak medre fölé, hogy az áramló vízben megtarthasd az úszót és a csalit, anélkül, hogy a sodrás egyből a part felé nyomná őket. Ha úsztatni akarsz, szabadon lefutó zsinórral, akkor is kell ólom, mégha kevés is, hogy a csalidat levigye a kellő mélységbe. Mert a sekély vízben is a fenékhez lapulva állnak a halak, és nem biztos, hogy hajlandók felmozdulni egy a felszín alatt pár centivel sodródó csaliért. Ha a szereléket meg- megállítva, lassítva akarod sodortatni, akkor méginkább kell az ólom, mert annak hiányában csak a felszínen, vagy épp csak alatta kalimpálna a csalid.
Van olyan módszer, ahol se ólom, se úszó nem szükségeltetik, csak egy horog a zsinór végére. Erre teszel egy termetesebb szöcskét, vagy tücsköt, vagy nagyobb termetű légyfélét, vagy kenyérhéj-darabkát, tehát olyan csalit, ami nem süllyed, és ezt magad elé beejtve hagyod szabadon lesodródni, kézzel adagolt, laza zsinórral. Sekély vízen jól lehet így domolykózni, a kapásokat szemmel érzékeled, amikor látványosan leszedi a hal a csalidat a felszínről. Hosszú, könnyű bot szükséges ehhez is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!