Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Vízfóbiám van és ezért nem...

Vízfóbiám van és ezért nem merek a úszásórán a vízbe menni de ezt nem hiszi el a tanár -. -" milyen orvosnál lehet igazolás kérni róla?

Figyelt kérdés
Mert egyszerűen rettegek a víztől és a tanár azt mondta hogyha nem megyek be akkor megbuktat. Szóval kéne róla papírt szereznem de nem tudom hogy milyen orvosnál.

2012. nov. 5. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

pszichológusnál.

háziorvos beutal.


de a szembenézés ezzel a dologgal lenne az ideális megoldás.

vagyis,hogy szabadidődben lemész az uszodába,és a saját tempódban barátkozol,ismerkedsz a vízzel a helyzettel.

magadat meg ne diagnosztizáld,felesleges.

egyenlőre annyi a szitu,hogy egy idegen helyzet számodra szorongással jár.

ez meg a lassú,de biztos,fokozatos szembenézéssel győzhető le.


nem inkább szégyenlős vagy inkább?

2012. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szégyenlős. Ezt már megállapították csak kéne róla igazolás is. Akkor megyek a háziorvoshoz :(
2012. nov. 6. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
az az úszásoktató egy pancser h nem képes magától elmondani neked, amit az első válaszoló. én panaszt tennék az igazolással az igazgatónál és elmondanám, miket mondott az úszástanár (megbuktat, stb.) , hátha kirúgnák. mert esetleg az úszástanárnak kéne megállapítania és orvosolnia a problémát, hozzászoktatni téged a vízhez. 8 általánossal is képes bárki arra, h egy vonalat behúzzon a naplóba, sőt erre még diszlexiások is képesek. szóval tegyél panaszt a tanár ellen.
2012. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 schocko ***** válasza:
Akkor fürödni sem szoktál?
2012. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
-.-" a vízfóbia nem a vízmolekuláktól való félelem hanem a medencétől.
2012. nov. 13. 16:27
 6/9 schocko ***** válasza:
K'dban tud
2012. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 schocko ***** válasza:
Szóval... Kádban szoktál fürödni?
2012. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én személy szerint attól félek hogy megint lenyomnak és belefulladok. Ezóta van ez a probléma. 3 éve. Szóval IGEN kádban nincs bajom de A MEDENCÉBEN AHOL TÖBB EMBER VAN ott viszont van.
2012. nov. 13. 17:26
 9/9 schocko ***** válasza:
Szerintem ha ezt így elmondod a tanárnak, akkor meg fogja érteni és talál valami megoldást. Az, hogy valami egyszer megtörtént, még nem biztos, hogy ismét bekövetkezik, ezért kár lenne örökre megfosztanod magad az úszás élményétől.
2012. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!