Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hetente többször eljárok...

Hetente többször eljárok úszni. Elég ez?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,hétfőtől járok úszni hobby szinten egy közelben lévő 25m-es medencével rendelkező uszodába.

Úgy tervezem,hogy hétfőn,szerdán,pénteken,meg a hétvége egyik napján,pl. szombaton mennék.

1 kilométert szoktam úszni,tehát 20x oda-vissza.

Nem igazán vagyok rajongója a többi sportnak,csak úszni szeretek igazából,csak mellúszásban.

Kérdésem,hogy elég-e ez a napi 1 km ? Körülbelül 1 óra alatt úszom le,ez is érdekelne,hogy ez az én korosztályomban átlagos-e ?

Köszi előre is az értelmes válaszokat..



2012. okt. 3. 22:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tegnap sikerült 40 perc alatt leúsznom az 1 kilométert. Sajnos nem volt szemüvegem,így 40 perc után abba kellett hagynom,mert nagyon bevörösödött a szemem.

Egyébként elég lassan sikerült rászoknom arra,hogy a vízben van a fejem,először majdnem megfulladtam,de végül is sikerült :D

2012. okt. 5. 07:35
 12/19 anonim ***** válasza:

kérdező, fiú/lány vagy? csak mert nem mindegy h alakformálás v erősödés miatt úszol :D

a hátúszást is megpróbálhatod, az nem nagy dolog. csak felfekszel a vízre, bár teljesen szabályosan azért nehezebb.

2012. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok.

Próbáltam volna a gyors úszást, haladok is,tehát ezzel nincs gond,csak kellemetlenül érzem magam gyorsúszás közben, mert nem úszom valami jól, olyan,mintha kapálóznék. :D

2012. okt. 7. 10:35
 14/19 anonim ***** válasza:

Legyél laza, és mindjárt minden egyszerűbb lesz!:)

Nem az lesz az érzésed hogy kapálózol, hanem az, hogy úszol!:) Nekem is mindig ezt tanácsolja az edzőm, és hatásos.:)

2012. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
én 14 vagyok és negyed óra alatt úszom le az 1 km-t ami nem olyan jó nálunk (vízilabdázom) tehát neked egy 40 perc körül lenne az optimális...szerintem
2012. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a hozzászólását !

Tegnap kevesebb mint 1 óra alatt (kb. 55 perc) sikerült leúsznom 1.5km-t, ami hozzám viszonyítva szerintem nem rossz.

Beszereztem egy úszószemüveget,viszont lenne egy hülye kérdésem.

Felmerült a kezdeti hozzászólásokban, hogy a helyes mellúszás az úgy megy,ha két levegővétel között a vízben van a fejünk. Ez már szuperül megy. Viszont, ha benne van a vízben a fejem lefelé kell néznem,tehát a medence alját,vagy előre ? Tudom,hogy hülye kérdés.. :D

2012. okt. 12. 12:13
 17/19 anonim ***** válasza:

lefelé nézz!:))

gyorsúszásnál is..!:)

2012. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ha van kedved, szerintem azt is nyugodtan megpróbálhatod, hogy meddig bírsz elúszni egy levegővel a medence alján. Amúgy azért az alján, mert gyorsabban haladsz, ha az alján úszol. Ezzel is fejlesztheted a tüdődet:) Ezt tapasztalatból tudom.
2012. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Úgy néz ki,hogy már haladok, ma kb. 40 perc alatt úsztam le a másfél kilométert. Következő alkalommal már két kilométert szeretnék úszni.
2012. okt. 19. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!