Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hetente többször eljárok...

Hetente többször eljárok úszni. Elég ez?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,hétfőtől járok úszni hobby szinten egy közelben lévő 25m-es medencével rendelkező uszodába.

Úgy tervezem,hogy hétfőn,szerdán,pénteken,meg a hétvége egyik napján,pl. szombaton mennék.

1 kilométert szoktam úszni,tehát 20x oda-vissza.

Nem igazán vagyok rajongója a többi sportnak,csak úszni szeretek igazából,csak mellúszásban.

Kérdésem,hogy elég-e ez a napi 1 km ? Körülbelül 1 óra alatt úszom le,ez is érdekelne,hogy ez az én korosztályomban átlagos-e ?

Köszi előre is az értelmes válaszokat..



2012. okt. 3. 22:38
1 2
 1/19 *Glissade* ***** válasza:

Mia célod vele?

Ugye a mellúszást nem úgy csinálod, hogy végig kint van fejed, és csak lubickolsz nagymami tempóban?:)

2012. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1 km 1 óra alatt rendkívül lassú, főleg ha azt tekintjük, hogy tökéletes korban vagy az úszáshoz, az ugyanis kifejezetten a fiatalok sportja. Igyekezz jobban megnyomni és többet úszni! Ha tényleg lejársz hetente négyszer, akkor fejődni fogsz, de ehhez erőfeszítést kell tenned, mert ebben a sebességben egyelőre sok erőfeszítést nem látok.:)


Én amúgy 3 km-t úszom egy óra alatt, 36 éves vagyok.

2012. okt. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

tleg mi a célod vele?

úszásban nyilván fogsz fejlődni, 16 évesen még a testalkatod is, jól kiszélesedsz, mivel a tüdődet eléggé használnod kell, de izomépítéshez nem a legjobb, lassan épülsz , sok idő kell h látszatja legyen.

De az úszás egy jó sport, szóval cask hajrá, de ha nagy darab akarsz lenni, sportolj mást is.

2012. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mivel eddig nem nagyon sportoltam, ezért kezdtem most el az úszást.

Valóban igazatok van abban,hogy nagyobb erőfeszítés kéne,s nem kéne megállnom minden 2. kör után 1-1 percre..

Ha teljes erőfeszítéssel csinálnám, körülbelül másfél kilométert tudnék leúszni egy óra alatt.

Ma is megyek,megpróbálom nagyon odatenni magam.

Egyébként de, mellúszásban úszom,s úgy,hogy a fejem kint van. Ez miért nem jó ? Min változtassak ?

2012. okt. 4. 15:59
 5/19 A kérdező kommentje:

Ja, a célom az, hogy a testalkatom egy kicsit változzon.

Úszás után leszoktam menni az uszoda konditermébe biciklizni, s súlyzózni.

2012. okt. 4. 16:00
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kövér,ne úgy értsétek.

Sőt, talán még sovány is vagyok. 59 kg és 172 cm vagyok.

2012. okt. 4. 16:01
 7/19 anonim ***** válasza:

Mellben egészségesebb a testtartás, és nagyobb erőt is tudsz kifejteni, ha lemerülsz két lélegzetvétel között. Egyébként meg a sportnak az a lényege, hogy erőltesd meg magad - ha nem erőlködsz, és szép kényelmesen csinálod, akkor semmit nem fogsz fejlődni! Szóval szerintem próbálj meg szabályosan, víz alá bukva úszni (úszószemüveg nem fog ártani), és akkora erőfeszítéssel, hogy alaposan elfáradj a végére.


Alakformálásra egyébként sokkal jobb a gyorsúszás, mint a mell, mert gyorsban sokkal nagyobb mértékben használod a felsőtest izmait. De nem kell rögtön gyorsban úsznod, mint az őrült, egyelőre csak igyekezz a mellúszásodon javítani. Csak szép fokozatosan.:)


Testalkatátalakításra egyébként a súlyzózás alighanem sokkal alkalmasabb, mint az úszás, de ezt csak úgy mondom.:)

2012. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igazából gyorsúszásban nem úszok valami jól, legalábbis én úgy gondolom, s nem akarok kiröhögtetni magam. :D

A súlyzózást csak "mellékként" szeretném csinálni,inkább az úszásra szeretnék jobban rákoncentrálni.

Ma már akkor próbálok úgy úszni,hogy két lélegzetvétel között lemerülök.

2012. okt. 4. 16:32
 9/19 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.

Hogy érdemes bemelegíteni úszás előtt??

2012. okt. 4. 16:38
 10/19 anonim ***** válasza:
Igazából nem helyes ha kint van a fejed a vízből mellúszáskor.. sőt, semmilyen úszáskor.:) az a helyes ha benne van a fejed a vízbe, mert akkor csak úgy fejlődik igazán a tüdőd!:) (tapasztalatból beszélek. én is úszok egy csapatban, hetente 3szor!)
2012. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!