Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A görög tengerparton mivel...

A görög tengerparton mivel érdemes horgászni (csali, bot stb. ) alkalmas az édesvizi pergető felszerelés? Kell engedély a horgászáshoz, ha igen akkor azt komolyan ellenőrzik?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 17:35
 1/4 anonim válasza:
1 hónapja voltam Görögországban, Parálián. AZ ÉSZAKON VAN. ott nem ellenőrizték az engedélyt. De túl sok volt a strandoló így ott nem volt kapás. Érdemes olyan helyet keresni ott ami csendesebb például kikötőnél horgásztak sokan.
2012. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy engedély nem kell, de ha még is elég kevés esély van rá, hogy pont téged talál meg egy halőr vagy mit tudom én...


Attól függ mire horgásznál! Ha nagyobb halra akkor egy jó erős, min. harcsázó bot, min. 25 kg-os teherbírású damil, a csali is a kívánt haltól függ, de általában kagyló vagy kishal! Az édesvízi pergetőbotok túlságosan gyengék a nagyobbakhoz és nem érdemes egy bottörést kockáztatni...


Sima kisebb halakra viszont bőven elég egy spicc bot is valamilyen féreggel, vagy repülő rovarral.


A polip megint más tészta, arra van egy nagyon jól bevált módszer! Keresel valami üresebb kikötőt vagy gyorsan mélyülő, hínáros/köves partszakaszt és egy edényt belógatsz, rajta kötéllel (az edény szája természetesen a felszín felé nézzen!). Otthagyod és másnap délután gyors mozdulatokkal felhúzod a felszínre, és van rá esély, hogy polipod lesz.

2012. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gomzoli ***** válasza:
Ha van egy heavy feedered, azt meglepően jól tudod fenekezve ott is használni! Arra azonban készülj fel, hogy nagy, 100 gramm körüli lapos ólmokat kell használj (nem kosarat), mert a legtöbb helyen, ahol a víz elég mély, ott az áramlás is viszonylag erős. A helyi piacon kapsz tintahalat, abból vágsz szeletkéket, és azzal csalizol. Vagy egy erősebb, hosszabb(4méter körüli) úszós bottal próbálkozol olyan helyeken, ahol sziklás a part és gyorsan mélyül.
2012. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gomzoli ***** válasza:
Egyébként a partról elérhető halak számára elegendő egy hazai pergetőbot, 40-80 gr. körüli dobósúllyal. Elsősorban támolygó villantók karcsúbb testű, de súlyosabb modelljeit javaslom, vagy gyorsan vontatható wobblereket, vagy viszonylag nehéz (20-30-40 gr-os) jigfejjel felszerelt karcsú testű gumihalakat, amiket szintén gyors tempóban vezetsz a fenék felett folyamatosan tekerve!
2012. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!