Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nehéz megtanulni úszni? Mi a...

Nehéz megtanulni úszni? Mi a titka az egésznek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és meg szeretnék tanulni úszni, bármilyen tanfolyam nélkül. A legtöbb haverom magától tanulta meg.

A tavaly nyáron egyszer próbálkoztam. Az eredmény, hogy vízszintesbe tudtam "állni" de nem tudtam fenntartani magam a vízen...állandóan süllyedtem le. Az idén elhatároztam, hogy nem adom fel ilyen könnyen. Most, hogy jönnek a jó idők, szeretnék megtanulni egy minimális úszást.



2012. máj. 7. 14:42
 1/5 anonim válasza:

próbálj meg így vízszintesen siklani, úgy, hogy kint van a fejed, vagy úgy, h. lenyomod a víz alá.

ha nem megy, próbáld meg valami deszkával, ami fent tart kicsit.

nekünk annak idején habszivacs úszódeszkáink voltak.

én is későn, 16 évesen tanultam meg úszni.

nagy úszó nem lett belőlem, de tudok úszni úgy, h. be merek menni folyókba, tavakba is.

2012. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

azok a deszkák szerintem feleslegesek. iskolai úszáson ezekkel "dolgoztunk", hát nem tanultam meg úszni. aztán később nagyjából magamtól megtanultam deszka nélkül. persze lehet, valakinek bejön a deszka, csak nem viccből találták ki.

az elején leginkább bátorság kérdése az egész. ha tudod elméletben, mit kéne csinálod a kezeddel és a lábaddal, csak feküdj rá a vízre és próbálgasd

2012. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!


Először mindenképp gyakorold be szárazon az alap kézmozdulatokat, aztán a vízben a medenceszélét fogd meg két kézzel és feküdj fel a víz felszínére ezzel szokod meg a víz tetején lebegést (néha engedd el, hogy érezd hogy nem merülsz el), ugyan így a medence szélét fogva gyakorold be a láb mozdulatokat ha már biztosnak érzed a tudásodat próbálj meg kiemelt fejjel mellúszásban úszni. Később pedig begyakorolhatod a levegővétel ritmusát is. Mellúszás a legegyszerűbb szerintem azzal kezd.

2012. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 morfeus98 válasza:
Hát próbáld ki ugorj be a vízbe, ha fent akkor tudsz, ha meg nem akkor már nem kell aggódnod a 2012 miatt
2012. máj. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De te sem kell aggódj amiatt, hogy az eszedért elrabol a NASA és életed végéig havi 50000 euróért kelljen dolgozzál.
2012. máj. 14. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!