Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szinkronúszóktól kérdezném: a...

Szinkronúszóktól kérdezném: a vertikálist milyen nehéz megtartani, ill. megtanulni megcsinálni? és max. Mennyire "fent" tudja benne megtartani magát az ember?

Figyelt kérdés

úgy h a teljes lábszár a vízszint felett legyen, és így megállni ebben a pozícióban. nagyon sokat kell gyakorolni, mire stabilan meg tud így állni az ember? és ha már meg tudja csinálni, nagy erőfeszítést ezt kitartani?

az érdekelne még h kézenálláshoz képest, amikor az ember a medence alján kézen áll és úgy áll ki a lábszár a vízből, ahhoz képest mennyire nehéz, annál könnyebb-e v nehezebb. mert aki nem tud jól kézen állni, az nem tudja stabilan egy helyben kitartani, és ezzel szemben a vertikálist könnyebb-e kitartani stabilan.

és még az érdekelne, max. mennyire lehet "kitolva tartani" a vertikálist hosszabb ideig stabilan - úgy értem h az biztos megy h a teljes lábszár kint legyen, ennél kijjebb is lehet-e hosszabb ideig stabilan, ha igen, mennyivel?

bocs ha bonyolultan sikerült fogalmazni. köszi a választ előre is!

(nem vagyok szakmabeli, nem értek hozzá, a vertikális fogalmát is csak véletlenül tudom)


2011. dec. 25. 22:16
 1/3 anonim válasza:

szia! másfél éve kezdtem szinkronúszni, sajnos nekem a vertikális nem az erősségem. Először is szárazon inkább a fejálláshoz hasonlít, jó egyensúlyérzék kell hozzá. Bokánál még nem nehéz tartani ha jó a technikád. Térdmagasságban tartani már elég nehéz, fölötte meg... de nem lehetetlen.

Na összegezve, ha magasan akarod tartani, ahhoz mindenképp nagy erőfeszítés kell, jó technika, egyensúlyérzék és hogy mindenedet feszítsd meg.( spicc, térd, fenék, has..)

remélem tudtam segíteni!

2012. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. febr. 16. 19:25
 3/3 mogyoroscsokiii válasza:
92%
Nem függ össze a kézenállssal. Próbálkozz először a medence falába kapaszkodva. Ha jó a karmunka és megfelelő erővel és gyorsasággal csinálod, akkor nem nagy erőfeszítés. Aki nem tud kézenállni, az is meg tudja csinálni, ha sokat gyakorolja, tehát nem függ össze. A profik derékig is ki tudják magukat emelni, de ez sok gyakorlást igényel.
2012. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!