Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Cigány fenekest lehet-e...

Cigány fenekest lehet-e használni legálisan?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor, milyen büntetést lehet kapni érte, ha észre venne a halőr? Értelmes válaszokat várok.
2012. márc. 5. 14:22
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
A 16. kommentárra a bilincsbe fűzésre még senki nem tudott értelmes és logikus választ adni, hogy azt akkor meg mégis hogy és miért is lehet ellentétben a c.fenekessel. Se egy gomzoli, se egy greentea, se egy farkas milan. szóval úgy lol...idáig tartott a tudomány?
2012. márc. 24. 08:56
 22/31 Farkas Milán ***** válasza:
Az hogy horoggal átszúrod a hal száját, az nem számít állatkínzásnak. Ha egy pontynak olyan a szája, mint neked a fülcimpád( nem pont olyan, de ahhoz tudom hasonlítani), ha átszúrják, nem fogsz belehalni! Ráadásul nagyon sok tavon a halak szinte nem is éreznek fájdalmat ilyenkor! Hogy miért: mert a tóban lévő kagylót fogyasztják.Aki otthon van a horgászatban és látott már vízalatti felvételeket, az tudja, hogy a kagylók nagyon durván szét szokták vágni a pontyok száját!!! Egy idő után alkalmazkodnak ehhez és kőkemény lesz a szájuk. Ekkor már nem sok mindent éreznek. Úgyhogy aki a pecázáshoz nem ért semmit, az ne dumáljon!!
2012. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 gomzoli ***** válasza:

Kedves okoskodó kérdező! Szerinted az is kínzás, ha a hal szájába horog akad, vagy szájbilincs kerül. Szerintem nem. A szájában (ez meggyőződésem) nem érez fájdalmat. Kezdhetsz fintorogni, de akkor kérdezek tőled valamit. TE mit csinálnál, ha a képedbe akasztanék egy horgot, és elkezdeném húzni? Ugyanazt tennéd, mint a 8 mázsás tenyészbika, aminek az orrába fűzték a karikát: engednéd húzni magad, és jönnél, mint egy kisbárány, még nyüszítenél is hozzá.

Ha a cigány valagazásánál mélyrehatóbb tapasztalataid is vannak a horgászatban, illetve a halak viselkedésében, akkor tudhatod, hogy a halak veled és a (többi) marhával ellentétben teljes erőbedobással kifáradásig küzd a húzás ellenében.


Kedves Milán, szerintem ez a kérdező nem érdemes több időfecsérlésre!

2012. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 gomzoli ***** válasza:
Valamint van a horgászatban egy dolog, ami megkülönbözteti a kommerciális halászattól. És ez a dolog alapfeltétel minden egyes horgászegyesület "alkotmányában": a sportszerű magatartás a hallal, mint élőlénnyel szemben. A hal nem feltétlenül elpusztítandó ellenség, hanem az ellenfél a horgászat nevű játékban, ahol megvannak a betartandó szabályok. Ha ezt neked nehéz felfogni, vagy elfogadni, akkor nem vagy horgásznak való.
2012. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

"Az hogy horoggal átszúrod a hal száját, az nem számít állatkínzásnak..." by farkas milan

C.fenekesnél ugyanez megy végbe, de az állat kínzás?


"Kedves okoskodó kérdező! Szerinted az is kínzás, ha a hal szájába horog akad, vagy szájbilincs kerül. Szerintem nem..." by gomzoli

Aha, de a c.fenekes állatkínzás, mert ott horog kerül a hal szájába és egy napig bilincsként funkcionál, (bilincsben meg addig tárolja a halat vki ameddig akarja, de az nem állatkínzás).


Nem veletek vitatkozom, hanem ezzel a logikával. Olyan szinten ellentmondásosak ezek a szabályok, meg a ti véleményeitek is, hogy besz*rok. Az állatkínzásról meg ne kezdjetek témázni, mikor ti hoztátok fel ide ezt az állatkínzásos marhaságokat. Én semmire se mondtam, hogy állatkínzás (a gereblye az állatkínzás ezt aláírom, meg a 19. kommentár, de marhára nem ide tartozik).

Feltettem egy egyszerű kérdést, megkaptam rá a választ, de elég nagy felesleges körítéssel.



Oké ez fantasztikus volt, de a 16. kommentárra még mindig nem tudott senki logikus magyarázatot adni.

Gomzoli már megint átment Rambóba :D Én tisztelem benned, hogy ennyire szereted az állatokat, a halat biztos. De azért legalább annyiba nézzünk már egy másik embert, hogy nem akarjuk átszúrni a pofáját egy kampóval és elvontatni, hogy nyüszítsen meg szenvedjen (ha szerinted verés, börtön meg hasonló szép dolgok járnak azért, hogy valaki c.fenekezik, gereblyézik akkor neked mi járjon azért hogy másik embert akarsz megkínozni...), pusztán mert feltett egy kérdést, és nem feltétlen emeli isteni rangra a Halat. Félre értés ne essék, nem szoktam bántani senkit, semmit, a halat sem, c. fenekezni se szoktam, gereblyézni főleg (ezt hangsúlyozni kell mert megmerényelnek), de azért azt látom, hogy egy hal az hal, a macska az macska, az ember meg ember (akár milyen is legyen manapság).


Egy kérdés gomzoli, Te halőr vagy? Mert nem egy embert láttam már ezzel a mentalitással bosszút állni a világon halőrként.


A 19. kommentáron is el lehetne gondolkozni, hogy amíg a halőr büntet azért mert valaki haza akart vinni egy 25 centis pontyot (mondtam egy példát)...(vagy c.fenekezik :D) addig, hogy bánnak más állatokkal, egy hús üzemben tegyük fel. Gyakorlatilag sz*rba nézik őket, szó szerint, semmibe. Arra felé kellene inkább nézelődni és azon felháborodni, legalább fele ennyire.

[link]


Ez az egész állatkínzós téma, meg onnan ered, hogy nem tudta senki mi az a c. fenekes. Erre valamelyik (.Cyan.) belinkelt egy gereblyézős cikket. Utána én online keresztre lettem feszítve, mint ha az lett volna a kérdésem, hogy "Én szoktam gereblyézni" (közbe ez nem is kérdés).

Szóval azért azt hittem ezen már túl vagyunk, hogy rámutatunk valakire: boszorkány. Aztán megpörköljük. De mindig érnek meglepetések.


Puszi Jay és Némabob

2012. márc. 25. 09:16
 26/31 Farkas Milán ***** válasza:
Gomzoli gondolatmenete szerintem nagyon jó! Ha te nem érted meg, akkor sajnálom!! A cigány fenekes azért számít állatkínzásnak, mert a hal saját magát akasztja horogra és saját magát fárasztja halálra!! Miközben fárasztja magát, olyan sérüléseket is szerezhet, ami lassú, de szenvedéssel teli halált okozhat neki!!( Láttam már olyat, hogy több horgot is kötöttek a zsinórra, hogy a test bármelyik pontjába beleakadjon és ne tudjon elszabadulni! )
2012. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én vagyok a linkes.

Régen horgásztam párszor.

Volt olyan hogy a hal oldalába akadt a horog, és úgy vettem ki. Az utolsó pillanatban visszaesett. Akkor most ez gondatlanságból elkövetett állatkínzás ? :D:D

2012. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Jó akkor maradjunk annyiban. hogy teljesen igazad van farkas milan és gomzoli. Tényleg ezek jó gondolat menetek:


-"Nem szabad, sőt bűncselekmény. Szakadjon le annak a keze, aki ilyet csinál!

Ha elkapnak, rendőrt hívnak, és feljelentenek tiltott módszerrel való orvhalászatért, és állatkínzásért. Ha megfigyelted, ez 3 különböző dolog az egyben!"-ezt akkor írta gomzoli mikor még azt sem tudta mi a c.fenekes, azt hitte, hogy gereblye


-"De azt kívánom annak, akit ilyennel elkapnak, hogy olyan helyszíni eljárásban részesüljön, hogy ne a kapitányságra vigyék utána, hanem a baleseti ambulanciára, életmentő műtétre!"-szintén gomzoli


-"Akkor talán a kérdés feltevése során tisztázhattad volna, mi a túró az a "cigányfenekes", mert szerintem ezt a kifejezést 100 horgászból egy, ha hallotta. Lehet, hogy felétek így hívják, máshol meg "fenékhorognak".

És Magyarország nem azok miatt tart ott , ahol, akik elítélik a bűnözés ilyen, vagy olyan formáját, hanem az olyanok miatt, akik ezeket megteszik. És én, mint évtizedek óta szervezet keretein belül legálisan horgászó ember, hadd szabadjon véleményt nyilvánítsak olyan tisztességtelen dolgokról, vagy emberekről, amik és akik nemcsak a jóérzést sértik, és az állatot kínozzák azon kívül, hogy eleve törvénytelen dolgot csinálnak, még meg is lopják azokat, akik a törvényesen befizetett tagdíjukból azokat a vízeket halakkal telepítik, amiket aztán a "sporttárs" lerabol, vagy halálra sebez a gereblyézéssel. És ha valakit azért börtönbe zárhatnak, mert egy macskát megkínoz, akkor a halak miért lennének kisebb értékű élőlények?"

- by gomzoli. miután kiderült, hogy mi a c.fenekes, ő akkor is a gereblyézésről hadovált. elmondanám, hogy a régi időkben mikor kiöntött a Tisza, Duna utána visszahúzódott az árterekben rengeteg nagy hal maradt (most ezeket vissza dobálják, hogy utána ki keljen fogni), a kis hal az vissza tudott úszni. az emberek a nagy halakat haza vitték, annyi volt mint a tenger. (nem kellett semmilyen engedély meg annak megfizetése, tudták, hogy az az embereké azért van hogy megegyék, nem ment oda az ellenőr szivatni, chicagozni). És mégis rengeteg volt a hal, mert a visszaúszott kishalaknak nem voltak "ellenfeleik". Akkor gomzoli szerint a régi jó magyar nép is bünőző volt. Bekorlátozott, elbutított, agymosott gondolkodás felső foka, már elnézést. Szerintem az országnak nagyobb problémája az ilyen ember aki így viszonyul ember társaihoz, hogy börtönbe vetné őket egy halért. Nem attól vannak itt nagy gondok, mert az emberek néha el tesznek ezt azt (szereznek). Meg nem is kormánytól. Mindenki saját magába nézzen, hogy mennyi szeretet táplál mások iránt. Aki szelet vet, vihart arat. Utána meg megy a sírás, hogy szar az életem, és utána mindenki hibás lesz, csak maga az ember nem aki előidézte saját magának a rosszat.


"Gomzoli gondolatmenete szerintem nagyon jó! Ha te nem érted meg, akkor sajnálom!!"-ez farkas milán egyik gondolata, lehet, hogy barátja vagy gomzolinak és véded, de akkor is egy marha buta,erőszakos ember, én nem ismerem, de ebből a pár irományából kiderül.



A "linkes" ember felfogása az ami jó, ha szabad ilyet mondanom. Még egyszer hangsúlyozom én nem orvhorgászok és nem kínzok állatot, de ne ebből legyen már emberek közt botrány, viszály, hogy hogyan vette ki a halat, miért, mikor stb...Én tisztelem a halat, hiszen ő azért "hal", hogy mi tovább éljünk. Ismerek pár ellenőrt, tudom milyenek, munka közben meg egyébként is, ez sem egy normális kategória (tisztelet a kivételnek). Némelyik ölni, tudna ha nincs valakinek engedélye. Elvégeznek egy gyors tanfolyamot, hogy aztán tudják szivatni a jónépet. Ilyenkor teljesedik ki náluk a felsőbb rendűségi érzetük, ilyenkor van önbecsülésük.


U.i.: Ünnepélyesen kijelentem, hogy többet én nem fogok írni ehhez a kérdéshez. Miután rájöttem, hogy buta embernek nem lehet megmagyarázni, hogy buta, mivel meg sem értené, mert buta és azt hiszi, hogy okos, mert nem tudja megkülönböztetni az okosat a butától, mert buta.

Szóval akár mit írjatok ide gomzoliék az összesre az előző kis mondatom lesz a válasz.

2012. márc. 26. 09:03
 29/31 Farkas Milán ***** válasza:

Nem veszed észre, hogy te vagy a "buta". Amióta feltetted ezt a kérdést, azt próbáljuk elmagyarázni, hogy a cigányfenekes bűncselekmény!! Ennyire egyszerű az egész. Ennél tovább nem is kellett volna vinni a vitát! Viszont te tovább vitted a vitát. Azt már nem veszed észre, hogy az egyik gondolatoddal megcáfolod a másik gondolatodat, te csak a saját igazadat akarod ráerőszakolni mindenkire. És minél jobban csinálod ezt, annál jobban leégeted magad!!

A "linkes" kérdezőnek pedig ez a válaszom: Ha véletlen a hal oldalába akad a horog, az nem számít bűncselekménynek. Az előre kitervelt, megszervezett és tudatos halrablás számít annak!

2012. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 gomzoli ***** válasza:
45%

Milán!


Nem érdemes...! Ez egy zavaros eszme futtatása, és szerintem a kérdező már akkor is tudta a saját kérdésére a választ, amikor feltette; ez az egész csak arról szólt, hogy kiböföghesse magából a furcsa nézeteit, miután minket válaszra provokált. Hadd örüljön, hogy sikerült neki!

Rögeszmékkel meg hiába akarsz vitába szállni. Hagyd a fenébe.

2012. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!