Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Cigány fenekest lehet-e...

Cigány fenekest lehet-e használni legálisan?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor, milyen büntetést lehet kapni érte, ha észre venne a halőr? Értelmes válaszokat várok.
2012. márc. 5. 14:22
1 2 3 4
 11/31 skl91 válasza:
Egyébként az eddig leírtak ellenére sincs fogalmam arról, hogy legális e a dolog vagy sem.
2012. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt nekem írtad, ill. nekem is, akkor annyit mondhatok, hogy ezt vagy majdnem ezt a kifejezést hallottam már, ezért osztottam meg, amit én "tudok" az ügyről.

Nem tudom, amúgy mit pattogsz....

Mindenki leírhatja a véleményét - ahogyan ezt Te is megtetted.

2012. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Mint kérdező, arra kérek mindenkit, hogy ha tudjuk a választ írjuk le, az mi meg aki azt se tudja mi fán terem a cigány fenekes ne írjon ide semmit. Mert az ilyen sötét emberek miatt tart Magyar ország ott-ahol. Lényegében itt már mindenki meg ölt mindenkit, de arra nem kaptam választ, hogy lehet-e avagy nem. Kérem ennyire éljünk már kulturált keretek közt, hogy nem a "gereblyézésről" kezdünk el okoskodni, és másoknak kórházi kezelést kívánni, a semmiért. skl91-nek pedig igazat kell adnom. Ha meghallják ezt a szót az emberek: cigány, egyből rosszra gondolnak. Hajrá média így tovább.

Először gondolkozzunk utána legyünk okosak.

2012. márc. 6. 12:52
 14/31 gomzoli ***** válasza:
0%

Akkor talán a kérdés feltevése során tisztázhattad volna, mi a túró az a "cigányfenekes", mert szerintem ezt a kifejezést 100 horgászból egy, ha hallotta. Lehet, hogy felétek így hívják, máshol meg "fenékhorognak".

És Magyarország nem azok miatt tart ott , ahol, akik elítélik a bűnözés ilyen, vagy olyan formáját, hanem az olyanok miatt, akik ezeket megteszik. És én, mint évtizedek óta szervezet keretein belül legálisan horgászó ember, hadd szabadjon véleményt nyilvánítsak olyan tisztességtelen dolgokról, vagy emberekről, amik és akik nemcsak a jóérzést sértik, és az állatot kínozzák azon kívül, hogy eleve törvénytelen dolgot csinálnak, még meg is lopják azokat, akik a törvényesen befizetett tagdíjukból azokat a vízeket halakkal telepítik, amiket aztán a "sporttárs" lerabol, vagy halálra sebez a gereblyézéssel. És ha valakit azért börtönbe zárhatnak, mert egy macskát megkínoz, akkor a halak miért lennének kisebb értékű élőlények?


Az immár érthetően feltett kérdésedre a válasz: nem, nem törvényes ez a módszer sem. Még horgászengedély birtokában sem. Eredetileg halászmódszer (tehát nem is horgász...) volt, fenékhorgozásnak hívták. Másik változata a csapóhorog volt, egy víz felé meghajlított erősen leszúrt, és kipeckelt bot, rúd végéhez volt kötve az erős zsinór, végén a nehezék és horog, melynek erősebb meghúzására kioldott a kipeckelés, és a meghajlított, ám hirtelen kiegyenesedő rúd bevágott a halnak. A "halász" másnap visszament, és a horgon immár dögre fáradt halat begyűjtötte.

Éppen olyan okok miatt tilos, mint a vadakra hurkot kihelyezni.


A nagypofájú hőbörgő meg inkább írhatott volna valami értelmes választ a kérdésre, ne pedig mások véleménye miatt verje habosra a nyálát okosan...

2012. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Na gomzoli köszi szépen a választ erre lettem volna kíváncsi. Direkt azért kérdeztem, amit te is írtál, hogy a "dögre fáradt halat, másnap kivette" tehát ezért nem legális.

De még mindig senki sem akar sem gereblyézni, sem állatot kínozni, sem illegálisan halászni, sem semmi rossz dolgot, bűnt elkövetni.

Tehát ne kezdj el puskát tisztítani, meg kötelet áztatni, nem kell meglincselni, börtönbe zárni senkit. Biztonságban vannak a halak, mindenki megnyugodhat. Élnek, mint hal a vízben.

Ha rajtam múlik egynek sem fog baja esni, idáig sem bántottam sosem egy állatot sem életemben, mert nagyon szeretem és tisztelem őket.

2012. márc. 7. 10:18
 16/31 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott valami.

Az érdekes dolog egyébként, hogy nem lehet cigányfenekest használni, most már tudjuk mi ez és miért nem.

De ha fogok mondjuk egy csukát, és méretes, úgy döntök hogy én ezt nem viszem haza most, akkor tárolhatom bilincsbe fűzve akár egy hónapig is.

Egy ilyen eszközzel: [link]

De egy akármilyen másik halat pedig nem lehet cigányfenekessel kifogni. Nem azt mondom, hogy legyen legális a c.fenekes, de ezt a bilincsbe fűzést akkor sem értem. Ez sem sokkal másabb, mint a c.fenekes.

Ebben a rendszerben sem látok semmilyen logikát és rációt.

Ha úgy döntenének, hogy mégis lehet c.fenekessel horgászni, egy horgász sem látná állat kínzásnak a módszert. Erről a marihuána fogyasztás jut eszembe. Gyakorlatilag minden második ember alkoholista, de ha valaki elszív egy füves cigit, azt rohadt drogosnak titulálják és az emberek, törvények is elítélik. Kivéve, ha kimegy Hollandba, és elmeséli, hogy ott milyen jókat kábítószerezett, akkor azt mondják, hogy de nagy buli lehetett. Ha itthon viszont egyet is elszívsz, rohadt drogos vagy, ezt úgy észrevettem, zárójel bezár. Érdekes.

Azt hozzá kell tennem, hogy jómagam nem élek semmilyen kábítószerrel, inni egy évben 4-5x szoktam.

Szép napot, jó horgászatokat.

2012. márc. 7. 10:49
 17/31 Farkas Milán ***** válasza:

"A nagypofájú hőbörgő meg inkább írhatott volna valami értelmes választ a kérdésre, ne pedig mások véleménye miatt verje habosra a nyálát okosan..."


Teljesen igaza van gomzolinak!


Idézet skl91 válaszából:

véleményem szerint jelen esetben a cigány szó most nem gyilkolást, kinzást meg bűntényt jelent, hanem az anyagi helyzetre próbál mutatni, hogy nincs pénz botra és csak zsineggel horgászik vki, BOT NÉLKÜL


A cigány nem azért horgászik bot nélkül, mert nincs pénze rá. (elmondanám, hogy szinte már jobban élnek mint mi. A sok lopás miatt és azért, mert az állam is őket támogatja)

Azért horgásznak bot nélkül, mert nem sportélményt akarnak szerezni, hanem az e céljuk, hogy tele legyen a gyomruk és a belük. ( elnézést a bunkó megfogalmazásért)

2012. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

.Cyan nevü kommentelőnek igaza van.

De amúgy szerintem használj cigányt csalinak,de akkor ne halra,hanem MEDVÉRE menj!

Nemlóra.

2012. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ha már az állatkínzásnál tartunk:


http://www.youtube.com/watch?v=DBVUcNsD5Hk&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=hCkyoueMG64


Szerintem ehhez nem kell komment.

Nem az az állatkínzás ha valaki kiszed évente 20-30 darab halat.

2012. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

A legutóbbi válasz eléggé rámutat a "tutira".

Egy hal az hal, egy emlős állat meg emlős állat. És nézd meg hogy bánnak egy hallal egy horgászat során és hogy bánnak mondjuk egy marhával a vágóhídon. (meg lehet nézni japánban hogy tartják a marhákat...)

Jó hogy a halat már nem az emberrel egyenértékű élőlénynek soroljuk.



Mondták, hogy a c. fenekes állatkínzásnak minősül meg még ennek annak. Ennyi erővel ha egy horgász bevág egy 2 kilós pontynak és kifárasztja, hogy aztán meg tudja szákolni...utána vagy haza viszi vagy vissza engedi...

Miért meséltem ezt el, sok humánosságot nem látok ebben sem, ahogy a c.fenekesben és a "bilincsbe fűzve tartom a halat egy hónapig (legálisan)"-ban sem.

Szóval egy horgász se legyen már akkora állatvédő mikor nap mint nap horoggal szúrják át a hal száját, hogy aztán kifárasszák és kihúzzák a vízből.

Aki olvasta az előző kommentárokat rájön, hogy kire/kikre gondolok.

2012. márc. 24. 08:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!