Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 16 évesen késő versenyszerű...

16 évesen késő versenyszerű úszásba kezdeni? Úsztam korábban, bár közelsem ilyen szinten.

Figyelt kérdés
Kiskoromban tanultam meg úszni, edzésre nem sokat jártam, iskolaidőben 2 hónapot még 10 éves korom körül, plusz nyaranta...tavaly jártam kb. fél évet, heti de csak heti 2x-3x 1 óra volt az edzés...lány vagyok, de elég széles típusú a vállam, szóval alkatilag végülis alkalmasnak mondható...
2011. aug. 5. 18:23
 1/6 anonim válasza:
Szerintem sohsem késő elkezdeni.Főleg ha ilyen tipusú vagy.
2011. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Remélem...még elgondolkozom rajta...nem akarom, hogy az a széles vállam mégis átessen a férias kategóriába, mert most még jó is, de könnyen lehetnék ajtóméretű...viszont IMÁDOK úszni...kikapcsol az agyam és csak a vízre és az úszásra figyelek..nem tudom mi legyen :(( megkérdezek még valami komoly edzőt is, de ez jó, hogy azt mondtad, hogy sosem késő :))
2011. aug. 5. 19:40
 3/6 anonim válasza:
Egy próbát megér!!
2011. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha tényleg versenyszerűen szeretnél úszni akkor azt jól meg kell gondolnod. Egy egy edzés nem olyan mint amikor te lemész és úszol magadnak. Ott keményen kell dolgozni ha valami eredményt szeretnél elérni. Ja és az edzések minimum két órásak, lehet menned kell reggel és este is. Az edzésen senkit nem fog érdekelni, hogy te fáradt vagy és már levegőt sem kapsz, folytatni kell. Ahhoz, hogy jó úszó légy ne elég a jó testalak. Nem akarom elvenni a kedved mert nincs az úszásnál szebb sport, ezek csak tények. Sok sikert és kitartás.
2011. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, megkérdezhetem, hogy Te úszol-e? :) Egyébként igaz, azt tudom, hogy nagyon kemény munka...főleg ha 16 évesen akarom behozni...az olimpikonok napi 15-16-17 kilométereket úsznak naponta (!), én meg hetente úsztam 5-6öt... :D A lehető legjobb sport egyébként, de átgondoltam többször, bármennyire is fáj, már nem ugyanolyan lenne...amikor megtanultam nem kellett volna, hogy kiengedjenek a vízből :((
2011. aug. 7. 18:32
 6/6 anonim válasza:
Én versenyszerűen úszok nagyon kemény sportág nekem napi 3 edzésem van reggel 5-től 6-ig meg délután 2-től 3-ig kondi és befejezésül 3-tól 5-öt ig úszás.Tehát nagyon kemény sportág szerintem ilyen kor későmár elkezdeni én 6évesen kezdtem.Szeretem,egészséges,és kemény.De ha nagyon szeretnél úszó lenni csak rajta :)
2014. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!