Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik úszásnem erősíti...

Melyik úszásnem erősíti legjobban a kereszthátizmokat, melyikkel lehet hátat szélesíteni legjobban?

Figyelt kérdés
És melyik úszásnem erősíti (kockásítja) a hasat legjobban?
2011. márc. 7. 12:46
 1/4 bix ***** válasza:

a has kockásítását remélem csak viccből írtad... ahhoz fogyni kell, azaz kevesebb szénhidrátot bevinni mint amennyit elégetsz. mindenkinek kockás a hasa, csak a legtöbbet zsír takarja. a mérete más kérdés.


az úszást vállszélesítésre használni pedig... lehet, csak versenyszerűen kéne űznöd 5-10 évig, napi 2 durva edzéssel. az általad idealizált úszók kb 6-8 éves koruk óta megtettek ezért mindent, még a 18 évesekben is van vagy 10 év komoly edzésmúlt.


fekvőtámaszokkal, húzódzkodásokkal, hasazással, aztán egy jó diétával többre és gyorsabban jutsz mint ha nekiállnál úszni. nem tudom mi a cél, mekkora akarsz lenni és honnan indulsz, de itt évek kemény munkájáról beszélünk.

2011. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos a hátizom esetén nem is annyira az izomtömeg növelése a cél, csupán az hogy ne veszítsek belőle, ugyanis régebben kondiztam pár évig, aztán mostanában belefogtam egy diétába hogy elvigyem a felesleget: minimális szénhidrát és keményítő fogyasztás, és mellette úszás 1-2 naponta. Hiába próbálom anaerob módon csinálni az úszást, hiába magas fehérjetartalmú a diétám, érzem hogy gyengülnek az izmaim, főleg a hátam..

Ezért gondoltam, hogy akkor azokat az úszásokat erőltetném amik jobban megdolgoztatják, hátha így nem vesztek annyi izomtömeget arról a részről.

Hasnál is igazából ugyanez..

A kérdést nem sikerült megfogalmaznom.

2011. márc. 7. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
hátat és vállat leginkább a pillangó...
2011. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Na mekkora lett a hátad?
2023. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!