Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az iskolai testnevelés órák...

Az iskolai testnevelés órák tulajdonképpen mire mennek rá?

Figyelt kérdés
Az iskolai testnevelés tulajdonképpen mire megy rá? Állóképesség növelésre?

2019. jún. 21. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Minimális mozgást vigyenek az otthon vagy kocsmába punnyadó szarosok életébe.

- Egy kondiban "punnyadó" szaros

2019. jún. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mihago válasza:
96%
Mint az oktatás nagy része, ez is csak alibitevékenység, hogy az állam kijelenthesse, hogy márpedig neked mindent megadott, és akkor most tessék fizetni az adót, megalázkodni a hatalom előtt és elfelejteni mindenféle törekvést és vágyat.
2019. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Állóképesség, persze. 99%-ban csak az teljesít jól, aki atletikus. Mindenki mással megutáltatják a mozgást, persze tisztelet a kevés normális tanárnak...
2019. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Anno a nyolcvanas években a különböző sportágak alapjait tanították. Ezért kellett gerendán sétálnia és kézen állnia, fejen állnia, cigánykerekeznie mindenkinek. Ezek voltak a torna alapjai. Különböző labdajátékok is voltak, nálunk pl. a kosár és a röplabda, de más iskolákban a kézilabda volt. Nem tudom, ennek mi volt a célja, túl sok mindent tanítottak ezáltal semmiben sem volt jó senki. Állóképesség, hát, hagyjuk. Meg sem izzadtunk testnevelés órán, a zuhanyzót beszőtte a pók, mert soha nem volt használatban.
2019. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#1: Minimális mozgás aligha, mert napi 5 testnevelés óra van. Én abban is kételkedem, hogy a hétvége alatt van-e ideje a szervezetnek kipihennie ezt a "kevés" mozgást. :)
2019. jún. 21. 23:28
 6/16 A kérdező kommentje:
#4: Ebben van valami, amit mondasz. De ha a sportágak alapjait tanítják, akkor miért nem a helyes technikákat tanítják? Nekem anno még azt sem magyarázták el, hogyan kellene kötelet másznom, mi a technikája, így végeredményben ma sem tudok kötelet mászni (igaz, az elméletét azóta már megtudtam máshonnan). A másik pl. a dobbantóról dupla szaltó, ott sem emlékszem, hogy elmagyarázták volna mit kellene csinálnom, hogy sikerüljön. :\
2019. jún. 21. 23:32
 7/16 anonim ***** válasza:
Napi 5 tesi?Hol? max ha valami sportszakos vagy
2019. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kötelező az 5 testnevelés óra minden iskolában, minden tagozaton, általános iskolától, a gimiig.

Ebből 3 óra van megtartva a többi óra között. 2 óra pedig ún. délutáni tesi.

Ezt a 2 óra délutáni tesit lehet kiváltani azzal, ha sportolsz egyesületben. Akkor ad az edző igazolást, hogy oda jársz minimum heti 2x edzésre.

Általánosban elég év elején ezt bemutatni.

Gimiseknek egy kiskönyv van, amit havonta le kell igazoltatni az edzővel.

Állítólag ellenőrzik, hogy a gyerek valóban jár-e edzeni. Minket nem érint, mert tényleg járnak.

2019. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, eszembe jutott még, tanították az atlétika alapjait, magasugrást, távolugrást, futásból volt 60m meg 800m azt hiszem... kislabda hajítást. Ez utóbbit nagyon utáltuk. Akkor volt még szekrényugrás, gyűrű (fiúknak és lányoknak is), valamint kötélmászás. Vittek minket úszni is. A tanítás abból állt, hogy rád kiabáltak, hogy csináld meg a feladatot, de rávezető gyakorlatok nem voltak. Ezért, aki bénább volt, az sosem tanulta meg.

Én pl. gyerekkoromban soha nem tudtam kötélre mászni, 47 évesen tanultam meg. Találtam egy edzőt, aki rávezetett, és egyszer csak felmásztam.

2019. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 Ez nagyon érdekes. Napi 5 tesi kötelező? Mesélj még.
2019. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!