Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az hogy 1 éve...

Miért van az hogy 1 éve edzek, úgy ahogy nagy súllyal, a testem formásodott, de még mindig lötyis?

Figyelt kérdés
2019. febr. 2. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy év azért még nem túl sok idő.

De kb 0 információval rólad/az edzésedről/stb nem nagyon tudjuk megmondani.

Kaja, alvás rendben? Folyamatos túlterhelés megvan? Nem lehet, hogy csak sok a zsír az izom felett?

2019. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Maximum 2 centi zsír van rajta.

Kaja csak annyi h nem 100gramm fehérje hanem 50 (50 kiló vagyok).

Az edzés meg nem folyamatos túlterheléses, mert nem szeretnék tovább vastagodni, de azért elfárad az izmom amire éppen edzek.

Alvás megvan minden nap a 8 óra, csak néha nappal :D Munka miatt csúszik.

2019. febr. 2. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:

A legkonzervatívabb ajánlás amit itt eddig hallottam is 1,5x testsúlykg, és nem véletlenül ajánlgatják a 2-2,2t sem.

Plusz az izomépítéshez kalóriaplusz kell, valamiből az izomnak is fel kell épülnie.

-

Mi az hogy nem szeretnél "vastagodni"? Most szeretnél izmot magadra pakolni, vagy sem? Ezt most nem nagyon értem.

Az izomépítés egyik alapja az, hogy a súlyt, amivel edzel lassan de folyamatosan növelni kell, hogy ezzel folyamatosan stimuláljuk az izmokat.

2019. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen edzést végzel? Súlyzós? Saját testsúlyos? Valami sport?
2019. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]



Ilyen vékony vagyok kb. amilyen ez a csaj, ilyen is szeretnék maradni, de feszes combbal és fenékkel. Ehhez min kell változtatnom?

Súllyal edzek, kitörés (10kg-al) guggolás (22kg-al) csípőemelés (10kg-al) ezek mellett szoktam még saját test súlyos gyakorlatokat csinálni.

A felsőtest edzésem nem írom le mert azzal nincs problémám, de azt is súllyal csinálom.

2019. febr. 2. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani, hogy mennyivel kell csinálnod, ez nagyon egyéni.

Amit tudok mondani, hogy menj enyhe kalóriapluszba (~300-350 a napi szükséglet fölött), minimum olyan 80-90g fehérje/nap legyen meg, ez konzisztensen(!), és lassan de folyamatosan emelj a súlyokon. Ja és ha eddig nem tetted, próbáld úgy belőni a súlyokat, hogy legkésőbb olyan 12 ismétlés után már ne nagyon bírd tovább csinálni a gyakorlatot.

2019. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged :)
2019. febr. 2. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!