Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés minimális fehérjefo...

Testépítés minimális fehérjefogyasztás mellett?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy a testépítőknek testsúlykilogrammonként 2-3g állati eredetű fehérjére van szüksége, de még egy átlagembernek is 1g-ra legalább. Ehhez képest néha látok olyanokat, akik nyilvánvalóan nem esznek túl sok csirkemellet, porokat meg még kevésbé (pl. viszonylag rossz anyagi helyzetük, vagy korlátozott étkezési lehetőségek miatt mondjuk ha börtönben vannak - az NG-n adnak néha ilyen dokumentumfilmeket), és mégis elég izmosak. Lehetséges, hogy sokkal kevésbé számít az étkezés minősége, mint ahogy állítják? Persze azt nem gondolom, hogy elég lenne pl. hamburgert, sült krumplit, meg némi gyümölcsöt enni, csak egyszerűen nem fejlődöm, hiába eszek több húst (ami nyilván sokba kerül). De amikor fehérjeporokat is vettem, akkor sem volt jobb a helyzet.
2018. nov. 24. 15:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Rendben, nem tudsz annyit költeni a kajára.


De akkor ez az egész rossz amit csinálsz, a kérdésfelvetés. Mert most csak megpróbálod megideologizálni, hogy miért is annyi a jó fehérje, amennyire neked pénzed van.


Fogadd el, hogy 1,6-2 g fehérje lenne az ideális mennyiség, de erre nem tudsz most pénzt költeni. Ez van, nem szégyen ez. Csak a világot ne próbáld megváltoztatni, hogy akkor az 1 g is elég. Nem, izomgyarapodáshoz nagyon nagy eséllyel nem lesz az.

2018. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért naturálban is kell a megfelelő mennyiségű tápanyagbevitel. 1g*tskg számolom az izomzat megtartásához szükséges fehérjebevitelt.
2018. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igazából költenék én többet is, ha lenne eredménye, de amikor 4x edzettem hetente, akkor sem jött fel túl sok. Talán tényleg csak magamat akartam megnyugtatni, de elfogadom, hogy kell az a 1,5-2g/tskg fehérje, azaz esetemben a napi kb. 40 dkg csirkemell (később por is). Kösz a válaszokat.
2018. nov. 25. 15:58
 14/14 Brandon41 ***** válasza:
biztos van eredménye, csak lehet még nem annyira látszódik. szokták mondani, hogy ez a genetikától, és persze az táplálkozástól is függ. Mivel te normálisan táplálkozol, ezért lehet ilyen a genetikád. Én szeptemberben kezdtem el edzeni, és én látok magamon fejlődést. a szüleim is mondták hogy szélesebbek a vállaim. Nálam az étrend az soso, valamikor iszok otthon is egy adag fehérje turmixot ( banán,por,1 tojás és tej), edzés után természetesen mindig iszok fehérjét. Mióta elkezdtem kevesebb édességet eszem, és próbálok minél kevesebb zsíros ételt enni (karácsonykor ezt nehéz lesz így tartani).
2018. dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!