Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szabad súlyokkal lehet a...

Ha szabad súlyokkal lehet a legjobban fejlődni, akkor miért találták fel a gépeket?

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek megvan a maga előnye.
2018. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A mai 21. Századi világnak mi a mozgató rugója szerinted? Nyilván a pénz. Szoktam én is gépeken edzeni,mert igaz van pár jó,bár igaz ez ellenkező irányba is.De a szabad súlyt nem tudja helyettesiteni. Beszeltem már pár teremtulajjal erről, bekell vallani erre van igény,sok kezdő is először inkább ul a gépre mint nulla tudassal megfogna két egykezest és a bicepszezesen kívül fingja sincs mit kene csinálnia hogy az adott izomcsoportot dolgoztassa. Ugyanez a táp kieg is. Sok cég fogja a legnagyobb szponzoralt emberét,hogy gyere már fogd meg ezt 2kilos proteint és feszits vele,az átlag embernek az jön le,hogy ő ettől lett nagyobb és azt kell innia,kozben ő a testéből él még jó hogy,az egészségét is kockáztatja a cucc tok,nagyon leegyszerűsítve így van.Szilárd kaján legyen a hangsúly ne a porokon.
2018. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok gépet azért találtak fel, mert jó pénz. Leülsz a gépbe, mozgatsz egy bazinagy gépet, ha a csigán sok az áttét, akkor több tíz=száz kilókat, míg szabadsúllyal azért oda kell figyelni, tanulni kell és ott látszik, hogy mennyi az annyi igazán.
2018. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon jo gepek. Nem kell ezt ennyire kisarkitani.

Ennyi erovel minek van futogep ha tudsz a szabadban az utcan is futni. Minek vagy lepcsozogep, ha tudnal egy 10 emeletres epuletben is lepcsozni. Es meg sorolhatnam...

2018. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert:

- szabad súlynál jobban oda kell figyelni hogy hogyan végzed a gyakorlatot, a géphez meg "csak" leülsz, és addig húzod/tolod ameddig bírod

- marketing, bőven van belőle pénz

- sokkal koncentráltabban lehet megedzeni egy-egy izomcsoportot, mint együtt a többivel

- a kezdőknek állítható a súlyok nehézsége, mondjuk aki nem tud sehogy húzódzkodni, az el tudja kezdeni a saját súlyának a töredékével, ameddig el nem sajátítja a kellő erőt és technikát a rendes kivitelezéshez

2018. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Marketing. Pénz.

#4 így van, még soha nem futógépeztem, minek, ha lehet futni?

2018. jan. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak jó gépek is. A gyakorlataim nagyrésze szabad súlyokra épül, de van egy 1-2 gyakorlat amit gépekkel végzek.
2018. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg rehabilitációs célokra találták ki a gépeket. Csak késöbb kezdték el használni termekben.
2018. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy vannak gépek, mivel a derekam elég tropa és nem tudok döntött törzsű evezést végezni. Helyette használok evezésre gépet, ami kíméli a derekam
2018. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!