Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőként hogy szedhetnék fel...

Nőként hogy szedhetnék fel magamra több izmot? Mi lehet a "plafon" egy nőnél, tisztán étrenddel és edzéssel?

Figyelt kérdés

Az ilyen-olyan szerek nem játszanak. :)

64 kiló vagyok, 171 centihez.


Naponta edzek, évek óta. Többségében súlyzós edzéseket csinálok, ma például váll és has edzésem volt.

Látszik, hogy sportos alkat vagyok, nem túl szálkás, mert sosem diétáztam.


Lehet, hogy nagyobb súlyokkal kellene edzenem a látványosabb eredményért? Vagy CSAK az étrend számít? Esetleg olyan célt kergetek, ami nem is elérhető? Mi lehet a plafon egy nőnél, tisztán étrenddel és edzéssel?



2017. febr. 19. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem tudom, nőknél hol van a naturál max, ez engem is érdekel.


Nyilván nem elég az étrend. Úgy képzeled, hogy nem csinálsz semmit, csak rendesen eszel, emelgeted a bébisúlyaidat és csak jön és jön az izom? :D Ebben nincs logika a tested szempontjából. Annyi jöhet, amennyire terheled (ez kissé pongyola megfogalmazás, de remélem, érted), hiába eszel megfelelően s jó a genetikád. Folyamatosan emelned kell a súlyokat, amíg el nem éred a határaid. S persze ha utána visszaejted őket, az izom is elkezd lebomlani...

Persze megfelelő pihenés is kell.

2017. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nálam ez a határok feszegetése nem megy a súlyok tekintetében.

Például ott a mellről nyomás, abban semmit nem fejlődök, 20-24 kilóval szoktam csinálni, de nem érzem, hogy menne többel. Meg talán félek is a sérüléstől...

2017. febr. 19. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg mindig növelni a súlyokon. Ha 2-3 hét után tudsz növelni egy adott gyakorlatban, az is jó, csak növeld. Ha nő a terhelés, akkor nőni fog az izom. Az étrend is fontos persze, kell a kaja, hogy tudj fejlődni, szerintem ezzel tisztában vagy.

A naponta az elég soknak tűnik. Én nem edzek naponta, közben nálam játszanak "ilyen-olyan szerek". Szóval érted..Sok.


24-26 kiló nem olyan sok, emeld, amennyi megy, ha nem növelsz nagyon sokkal, akkor a szervezeted alkalmazkodik és bírni fogod, nem sok az esély, hogy normális kivitelezés mellett lesérülj.

2017. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ráérek, meg ez az ébresztő, edzés nélkül punnyadt vagyok. :)

Minden egyszer kerül sorra a héten, néha lábedzésből kettő van. Szoktam videókra is edzeni (insanity pl) és így áll össze a hét.


Ami számomra érdekes, hogy melledzésnél sem nehezítek és mégis másnap izomlázam van mindig. Max a gyakorlatok sorrendje szokott változni.

2017. febr. 19. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:
De nehezíts, mert, ha megszokja az izom a terhelést, akkor minek nőne? Érted. :D Kell az inger, hogy beinduljon.
2017. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az izomláz mit sem jelent, én hónapok óta nem emelek a súlyokon (most nem csinálom elég komolyan, bár mindig lassan fejlődtem) és mindig van izomlázam. Bár nem mindenben. Karban mindig. Több hónap nem emelés után is, 3-4 napig. Nyilván nincs fejlődés, ha nem emelünk.
2017. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor apránként elkezdek emelni a súlyokon.

Köszi a válaszokat.

2017. febr. 20. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!