Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki vega vagy vegán, az le...

Aki vega vagy vegán, az le tudja írni kb. a kajáját? Hogy párosítja őket, recepteket is linkelhetnek. Kíváncsi vagyok, ezért kérdezem.

Figyelt kérdés
2017. jan. 13. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ma pl reggeli 4banán

Tízórai kb 200gramm rizs, zöldborsóval

Ebédre 200gramm rizs, zöldborsóval és céklával,

Uzsonnára 4banán, 200gramm fagyasztott eper, 3dl kókusztej, 200gramm spenót, 1 evőkanál darált lenmag, 1marék tökmag, 1marék dió, 100gramm áfonya, 100gramm zabpehely, na ezekből smoothie


Vacsora meg szerintem ma házi kenyér lesz fokhagymával és paradicsommal.

2017. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Holnap meg chilis babbal nyitok ez már viztos a folytatást még nem tudom.
2017. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TXCowboy ***** válasza:
A vegánnal az a gond, hogy a növényi fehérje biológiai értéke jóval alacsonyabb, mint az állatié, ezért iszonyat mennyiségben kéne bevinni fehérjét, ha az izmosodás a cél. Az első étrendjében nem igen látok fehérjét, nagy része szénhidrát és némi zsír.
2017. jan. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves előzőnek üzenném, hogy én napi 90g fehérjével szedtem fel anno kb 10kg izmot egy év alatt (53-ról 63kg lettem, 13% testzsírral). Kerékpároztam, és edzőterembe jártam. Az edzőm is állandóan kételkedett, hogy hogyan tudok úgy izmosodni, ha nem eszek húst. De biztos neked van igazad, én is csak egy fehérjehiányos vegán vagyok...


A kérdésre válaszolva:

Mivel a családom nem szereti az új dolgokat, hagyományos ételeket készítek növényi alternatívákkal. Ma pl lasagna volt, holnap "kijevi" lesz.

2017. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Koránt sem kell annyi fehérje amennyit a testépítő fiatalok fejébe belever ez az ipar...

A 2gramm* testtömeg azért alakult ki, mert natural ennél többet nem tud a szervezet kezelni, egyszerűen nincs akkora fehérje szintézisünk, hogy ennél többet feldolgozzunk...

Az, hogy a fittnesz ipar ezt szajkózza, hogy egyél annyit, nem jelenti, hogy annyit kell is enni...

Eleve ha megvan egy adott izomtömeged és nem akarsz tovább fejlődni, akkor annak a fentartásához bőven elég 0.8-1.1gramm*testtömeg... de persze nem a végtelenségig, de fejlődni is lehet ennyivel is, csak jó lassan...


Az meg hogy a növényi fehérje nem teljes értékű...

A hús és állati fehérjéknek kiegyenlített az aminosav profilja a növényeké meg nem kiegyenlített...

Ez annyit jelent, most egy egyszerű példával, vegyünk mondjuk 8 különböző amino savat tételezzük fel, hogy mindegyikből kell 10 egység, egy húsban van minden aminosavból

10+10+10+10+10+10+10+10

Egy növényben meg pl

10+10+6+4+3+6+2+1

Egy másik növényben meg

1+2+6+3+4+6+10+10....


Minden növényben megvan minden számunkra szükséges aminosav, csak nem olyan kiegyenlített arányban mint pl a húsban...


A fehérjét megesszük az a gyomrunkban és belünkben amino savakra bomlik... felszívódik, aztán a vérből a sejtek szépen kiválogatják maguknak azt az aminosavat ami éppen kell nekik...


Eleve egy vegan sokkal többet eszik... én speciel saját súllyal edzem nem akarok tömeget növelni, nekem elég, hogy megy a zászló meg a mellső támaszmérleg, annyit eszem, amennyit kívánok...

Van olyan nap, amikor 1300kcal sincs meg, és van olyan, amikor 4000felett vagyok...


Vega étrendre pedig nem kell ráparázni... nincs olyan, hogy fehérje hiány, ha eleget eszel mennyiségre és legalább 2 csoportot eszel ezekből: gabona, hüvelyes, olajos mag, gyümölcs, zöldség / ha ezekből legalább 2 csoportból eszel 1 nap, akkor abban meg lesz minden aminosav...

2017. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És az 1. Válaszomban lévő egy napi kajám volt, nem pedig az "étrendem" nekem életformám van, nemnpedig görcsösen kigrammozott étrendem...
2017. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak az árak miatt figyelek a mennyiségekre, mert nem mehetek havi 40.000 fölé.
2017. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!