Persze hogy hoz. Szerintem több tömeget hoz mint egy átlagos kondiba járó heti három mell-bicepsz edzése.
Nem tudom nálatok hogy van, amikor én tizenévesen súlyemelő edzésre jártam, akkor ki volt függesztve mindenkinek a teremben egy papíron az edzésterve, ha azt végrehajtottuk, akkor meg ott maradhattunk és csinálhatunk kiegészítő gyakorlatokat a saját szakállunkra. A mi edzőnk elég old school volt, tiltotta a fekvenyomást, de mi mindig csináltunk legalább három sorozatot az edzés végén.
Én a helyedben ugyanígy csinálnám! A súlyemelő edzések kiválóan fejlesztik az egész testet, de leginkább a combokat, a törzset, a hátizmokat és a vállizmokat. Az edzések végén meg megcsinálsz három-négy sorozat fekvenyomást, három sorozat bicepszhajlítást, ha még mindig van erőd, akkor hasazol és vádlizol egy kicsit, és ennyi
Nálunk nincs súlyemelő terem,csak kiváncsiságból kérdezem.A mell-biceoszezős csávók nem tudnak edzeni.De hoz akkora tömeget,mint aki rendes erőemelő edzéstervet csinál?
És ha már súlyemelőként írsz,megkérdezném,hogy ti csináltok felhúzást(deadlift) vagy evezést?A fekvenyomást miért tiltják?
Már nem járok súlyemelő edzésre, amikor jártam mi nem erőemelő felhúzásokat csináltunk, hanem inkább kiállásokat. Evezéseket abszolút nem csináltunk.
A fekvenyomást sok régimódi edző azért tiltja, mert nem fejleszt a versenygyakorlatokban és ezért felesleges, sőt káros energiapocsékolásnak tartják.
De mondom mi edzés után mindig nyomtunk fekve...
A kérdés első felére azt tudom válaszolni, hogy tömegnövelésre a testépítő jellegű edzés a legideálisabb. Persze nem csigás gyakorlatokkal végezve, hanem az erőemelés fogásnemei kiegészítve olyan alapgyakorlatokkal mint a mellről nyomás állva rúddal vagy a döntött törzsű evezés rúddal. A súlyemelők módszereiből én a helyből felvételt venném át, ami elsősorban hátgyakorlat, de inkább teljes testes.
A hagyományos súlyemelő edzés is alkalmas lehet tömeget növelni, de ott ugye nem ez cél, hanem kizárólag a minél nagyobb súllyal történő lökés és szakítás. Ezek pedig dinamikus gyakorlatok, ahol sokat számít a robbanékonyság. (Jut eszembe szerintem még ezért sem kultiválják az edzők a fekvenyomást, mert a mellizmod esetleg kötött lesz, meg az csak egy holtsúly a mellizom, ne felejtsd el itt súlycsoportok vannak! Szóval minél alacsonyabb a testtömeged annál jobb!)
A legfontosabb pedig a technika, az edzések nagy része ennek a fejlesztésével megy el. Ha egy tizenkét éves gyerek elmegy súlyemelő edzésre, akkor nem kevés ideig súlyt sem lát, sőt olimpiai súlyemelő rúdat se, hanem egy seprűnyéllel gyakorolja a technikai kivitelezést!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!