Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bizonytalan vagyok a szálkásít...

Bizonytalan vagyok a szálkásítással kapcsolatban, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet hogy buta kérdés, de én nagyon bizonytalan vagyok.. 165 cm 48kg jelenleg, és most szedtem fel sport (TRX) mellett az elmúlt fél évben 12kg-t.(anorexiás voltam sajnos). Végig igyekeztem tisztán étkezni, nem vittem be felesleges, tápanyag nélküli szemeteket. Én úgy látom, hogy azért sok izom jött fel (előtte sosem edzettem, meg nyilván lekoplaltam mindent), de persze zsír is. Mostmár a súlyommal nincs problémám, de szeretném ezt most kicsit szálkásítani, mert nem tetszik, hogy nem vagyok feszes. Kb. 1500 kalóriát eszek egy nap, szénhidrátot 20-50g között (nem érzem jól magam, ha több szénhidrátot eszem, betompulok és szédülök, minden bajom van, hisz 3 évig keményen koplaltam, semmi szénhidrátot nem vittem be, megszoktam), fehérjét nagyon sokat (főleg túró, csirkemell, csirkemellsonka, stb) és ugye a maradék zsír. Zöldséget sokat eszem, gyümölcsöt ritkán, tiszta vizet iszom naponta 2 litert minimum.


Nem szeretnék fogyni, csak azt akarom, hogy ne legyek löttyedt és formálódjak. Hamarosan súlyzós edzést is szeretnék kezdeni a heti 3 TRX mellett. Jelenleg otthon tornázok videókra, vagy futni járok, ha épp nincs edzés aznap. Hogyha szeretném hogy ez a kis zsír is eltűnjön, a kardiót kellene erőltetnem?

Kell csökkentenem a kalórián? Vagy egyéb tanács, hogy mit kellene csinálnom?


22L


2016. nov. 11. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
1óra súlyzózás kb 6óra kardiónak felel meg, és a trx re is már mint kardio gondolj
2016. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most döntsd el, mit akarsz, mert olyan nincs, hogy nem fogysz, de szálkásodsz. A szálkásítás zsírból fogyás...


Kicsi a súlyod, durva étkezésmúltad van, fogalmam sincs a kalóriaigényedről, viszont a súlytartó szinteden csökkentened kell, igen. Vagy többet mozognod.


Nem látlak s nem vagyok te, így nem írom, hogy tömegelj, mert így is alig lehet rajtad izom... Ha van zavaró háj, szálkásíts kicsit, de remélem, rendben vagy már, anorexiás múlttal azért veszélyesebb a dolog.


Mennyi az a maradék zsír? Túl sok fehérje sem jó. A kevés ch rendben van, de akkor zsír is kell rendesen. Kevés ch mellett különösen rossz a túlzott fehérjebevitel, mert elrontod a ketogén diétát, pedig ha ennyi ch-t eszel, akkor csináld azt. Bár ha jólesik, én nem szólok bele, annyira nem értek hozzá s én is éltem olyan makrókkal, ahol egyesek szerint nem kellett volna, nekem pedig szuper volt. Ott is ez volt, hogy se ketó, se valamirevaló szénhidrát, hanem senkiföldje.


Inkább passzol neked a kevés ch, minthogy megszoktad. Aki nem bírja, az sosem szokja meg, legalábbis vannak ilyen esetek.

2016. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, meg is szoktad, ez is fontos, de azért nem vagy inkompatibilis vele.
2016. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!