Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elértem azt a súlyt, amit...

Elértem azt a súlyt, amit szerettem volna most ilyenkor a napi kalória bevitel az ami szükségszerű korhoz, ülő munkához, akkor is ha marad a heti 3-4 súlyzós edzés? Vagy más kell? 37 éves nő vagyok.

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Továbbra is figyelned kell a tested és annak érdekében alakítai az étrended, hogy melyik irányba mozdul a mérleg.
2016. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez nyilván már megmarad, nem tudnék visszaállni és nem is szeretnék a régi étrendre, mert megszoktam az "aszkéta" étrendemet, viszont egy 2-3 hete megfigyeltem, hogy a napi 1500 ckal körüli étrendem ( fehérje, illetve szénhidrát testkilogrammonként számolva) mellett a sportolás nehéz, egy óra után nem bírom, szédülök, ez van napközben is. Lehet ezen emelni kellene kicsit. De inkább fehérjét, zöldségfélét (saláta, uborka, paradicsom, tehát nem szénhidrát tartalmú étel) vagy gyümölcs (abban ugye a cukor van)..csak ez a gondom.
2016. szept. 22. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha sport közben szédülsz, nyugodtan lehet nálad pl szőlőcukor, nekem pl 2-3 szem ezt meg szokta oldani
2016. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha 1500zal fogytal akkor a sulytartashoz tobb kell. Emeld meg 2000ra aztan figyelj mi tortenik.
2016. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Emeld a kalóriát és mehet több ch is, fokozatosan emeld, ne hirtelen.
2016. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom a tested paramétereit, de 1500 kcal elég kevés, ha mozog valamit az ember. Lassú anyagcseréjű, alacsony, vézna nő legyen a talpán, akinek ennyibe még mozgás is fér.

Én emelnék a helyedben.

De ha fogytál s számoltál is, tudnod kell, hogy mennyivel, milyen tempóban fogytál, ebből azért meg lehet tippelni, hogy a súlytartáshoz mennyi kell azonos aktivitás mellett.

2016. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig jól csináltad (ami lehet, hogy nem igaz, ha egyszer aszkéta életmódról beszélsz, bár kinek mi az. nekem merő pokol lenne egy tipikus szálkásító étrend, ezért követem azt, ami nekem való), akkor nem kell emelni a fehérjét, mert eleget viszel be. Emelj a szénhidráton, nincs azzal baj (már ha neked az jólesik, ez emberfüggő). Akár a zsíron is lehet.
2016. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még valami, bár ez apróság. Az uborka, paradicsom az természetesen szénhidráttartalmú étel. Minden zöldség az. Szénhidrátszegények, ez már oké, de nyilván van bennük szénhidrát. Jelentékeny mennyiségű szénhidrát is bevihető velük, mennyiség kérdése. Közel sem olyan súlyos tévedés, mint amikor a gyümölcs, sőt gabona ajánlásával beszélnek szénhidrátmentes étrendről, persze, de azért szeretem a pontosságot szénhidrát terén. A zöldségekben az én szempontomból sok van. A tojásban van kevés, persze nem nulla az sem.
2016. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!