Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemesebb másik edzéstervet...

Érdemesebb másik edzéstervet csinálnom?

Figyelt kérdés
A-B osztású edzéstervem van és 6 gyakorlat megy naponta. Ma B nap volt, első 2 gyakorlat a guggolás és a mellről nyomás volt.Guggolásból 5, mellről nyomásból 4 sorozat ment. Nagyon legyilkoltam magam vele, nem maradt erőm, hogy elvégezzem, a maradék 4 gyakorlatot. Maximum még 1 gyakorlatot tudtam volna megcsinálni, de akkor már nagyon "kész" lennék. Arra gondoltam, hogy kéne egy másik edzésterv, amiben napi 3 gyakorlat van és azt normálisan csinálnám. Megerősödnék bennük, főleg a fekvenyomásban,guggolásban,felhúzásban,mellről nyomásban és az evezésben. Az a célom, hogy egyre erősebb legyek ebben az 5 gyakorlatban. Így, hogy 3 gyakorlattal letudom magam gyilkolni, szerintem jó ötlet. Néztem ilyen edzésterveket és a Stronglifts 5x5-öt találtam. Ránézésre bejön. Az lenne a kérdésem, hogy nem baj az, hogy nincs benne bicepsz,tricepsz, csuklya stbb.. gyakorlat? Úgy is fognak fejlődni azok az izomcsoportok? Érdemes lenne váltanom? Esetleg olyat keressek, amiben van bicepsz,tricepsz..stbb..?

2016. szept. 2. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A Stronglift 5x5 jó alapgyakorlatokban erősödni. Ha szeretnél bicepsz, tricepsz stb kiegészítést akkor nézd meg az ICF 5x5 programot. Mondjuk ott már nem 3 gyakorlat van edzésenként. Azt is csinálhatod, hogy a Strongliftbe beiktatsz még kar gyakorlatokat.
2016. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, ha 4 gyakorlatot csinálok, akkor az utolsó már nem fog olyan jól menni. Beilleszthetek az edzések végén 3 sorozat bicepsz, 3 sorozat tricepsz és 3 sorozat vállvonogatást. Pl. "A" nap Guggolás,Fekvenyomás,Evezés,Tricepsz

De heti 1 gyakorlat 3-4 sorozattal nem kevés? Tudom, hogy evezésnél kap a bicepsz és a csuklya is,felhúzásnál is. Mellről nyomásnál meg fekvenyomásnál, kap a tricepsz. De nem kevés ennyi?

2016. szept. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!