Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ne csináljak felhúzást?

Ne csináljak felhúzást?

Figyelt kérdés

Üdv

Egy külföldi híres versenyzőhöz befizettem, mint online edzésterv összeállítás, mert kíváncsi voltam mit tud nyújtani azért az összegért, csomó érdekes dolgot elmagyarázott 1-1 gyakorlatnál és hogyan variálható, ha megtorpannék a fejlődésben és mit tegyek, na de nem ez a lényeg.


A lényeg, hogy azt mondta, havonta max 1 csináljak felhúzást. Mondtam neki, hogy felhúzást mindenki dícséri, meg fő gyakorlat és milyen sok izom bekapcsolódik, fő izomépítő és erre mondta, hogy ha nem akarok vastagabb derekat, akkor hagyjam ki vagy csak ritkán csináljam, mert így nagyobb V hát elérhető (kobra hát).


Vélemények ? Mi ebben az igazság ?



2016. júl. 4. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
miért vastagitani a derekat? főleg a láb a hát és a csuklya dolgozik. amúgy az egyik legjobb gyakorlat.
2016. júl. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

am világ egyik legjobb háta Dorian Yates, és neki is ment a deadlift:


https://www.youtube.com/watch?v=vZnLRqD4M-I

2016. júl. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

meg persze van több példa


[link]

2016. júl. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%

#3

Nincs semmi egyéniséged, szopod azt az edzőt. Ha ő pont az ellenkezőjét állítaná annak, amiket most, azt fújnád te is.

2016. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En teljesen jol megvagyok felhuzas nelkul is, huzodzkodas, evezések es készen van
2016. júl. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4# ez csak egy példa volt, 10 edzőből 8 ezt mondja, a másik kettő hülye.
2016. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megnézném, hogy hány kilométert vastagít a derekadon a felhúzás :D De én nem vagyok híres, sem versenyző. Viszont anatómiai szempontból nem értelmezhető a problémád.


Felhúzást azért is érdemes csinálni, mert a tesztószinted az egekbe kerül utána és nem árt, ha a széles hátad nem mond kudarcot, amikor megkérnek, hogy segíts már felemelni valami nehezet úgy, hogy alul kell fogni. Mondjuk a heti szintű felhúzást én sem ajánlom.

2016. júl. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

fizik versenyzőknél szokott ez alap érv lenni,mert ott minden a derék-váll arányról szól.

gondolom ilyen versenyzőnek írtál és akkor érthető miért írta ezt.

2016. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen egyénfüggő.
2016. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!