Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen sérülés mellett hogyan...

Ilyen sérülés mellett hogyan lábazzak?

Figyelt kérdés

Évekig fociztam porckopás keletkezett a térdemben, részben emiatt is hagytam abba, egy lazább kispályás meccset letudok játszani, futni is, a mindennapi életben nincs vele problémám, de olyan szinten, hogy csapatban naponta edzeni már nem tudok mert begyullad/dagad a térdem nem bírok ráállni stb. Fontosnak tartom a sportot, 1-2 hetente azért focizok egy kicsit a helyi "grundon", de egyébként most a kondi lett az első, és az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen térdbeli porckopással milyen gyakorlatokat végezhetek?

Anno 17 évesen 80 kg-val gugoltam, tudtam 1-2 egylábas gugolást is csinálni, de most meg nagy félelem van bennem, gugolni súllyal nem merek, a lábtolót használtam de csak 25 kg-val mertem, régen mikor kondiztam (6 éve) ezen 125 kg volt...

Nem akarom, hogy azt mondják, hogy na ez sem lábazik, csak arra edz ami látszik stb.. viszont nem akarom tönkre vágni sem még jobban a térdem.



2016. jún. 30. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Legfontosabb, hogy nagyon jól melegítsd be a lábad, mielőtt nekiállsz edzeni. Esetleg használhatsz térdvédőt is. Lábtoló jobban kíméli a térdet, addig tegyél rá súlyt, amíg egyáltalán nem érzel semmi kellemetlenséget a térdednél. Ez vonatkozik a guggolásra és kitörésre is, először súly nélkül csináld inkább, és semmiképpen ne menj lentebb a térded magasságánál. Ami még kíméli a térdet az a combhajlító, lábfeszítő, nekem a felhúzásnál sincs egyáltalán problémám.

Nem ártana szedned porcvédőt, és edzés után egy kis sportkrém is jó lehet.

Lehet, hogy egy hozzáértő pl. sportorvos jobban tudna segíteni. Ez csak az én tapasztalom, de minden súlyosabb probléma esetén ajánlott szerintem orvossal is konzultálni!

2016. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hogyha SZABÁLYOSAN csinálod,akkor gugolhatsz is.Talán picit segíteni is fog.Vannak gugoló keretek,azokkal könnyebb szabályosan csinálni.
2016. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!