Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás, katabolizmus?

Szálkásítás, katabolizmus?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. 3,5 éve edzek már lassan. Sikerült jelentős mennyiségű izmot felszednem magamra, de közben feljött azért némi zsír is. Testzsír százalékom: 21% és 98kg vagyok. Belefogtam már párszor szálkásító diétába, de annyira visszaesett a teljesítményem, hogy nem fejeztem be a diétát, mert aggódtam ,hogy nehogy elindítsak egy katabolikus folyamatot.

Edzésem rendben van, de a kajálásban gondok vannak. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám minimalizálni az izomveszteséget? Mennyire fontos a fehérje turmix napközben szálkásítás alatt? mert eddig szinte csak edzés után ittam. Mennyire segít a BCAA, érdemes nagyobb mennyiségben szedni diéta alatt? Mennyire tartsam lent a szénhidrát és zsírbevitelt? Ha rendben van a diéta és szedek mellé BCAA-t, glutamint, kreatint, revexet-et, akkor körülbelül hány százalékos izomveszteségre számíthatok?

Testépítésben jártas emberek tanácsait várom vagy azokét akik végig csináltak már szálkásítást.



2016. máj. 28. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
egyél 20% al kevesebb kalóriát, és ezt CH-ból és zsirbol vont meg, arányosan. kb ennyi
2016. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
100%

Proteinpor nem kell ha megvan szilárd kajából is a napi beviteled. Bcaa jól jön edzés alatt, de ne várj sokat.

21% tzs az nem némi zsír. ;)

10-12% tzs-ig jó étrenddel nem szabadna izmot vesztened.

2016. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs, "némi" , így gondoltam :D
2016. máj. 28. 21:19
 4/5 Cortez70 ***** válasza:
Én meg azért írtam, mert az elég sok zsír, nem csak némi. De majd leadod. ;)
2016. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szálkásítás alatt teljesen normális, hogy esik a teljesítményed, de ha megvan a megfelelő fehérjebevitel és nem vágod meg drasztikusan a bevitt kalóriát, valamint a fogyás üteme kontrollált (heti 0.5, maximum 1 kiló), akkor izmot csak minimális mennyiségben veszítesz úgy 12%-os tzs-ig, ahogy Cortez is írta.

Diéta alatt a BCAA és kreatin segít megtartani az izmot és regenerálódni, de ez max. 1-2%-ot jelent, csodát ne várj tőle :)

És azt, hogy hány % izmot fogsz veszíteni, azt kb. lehetetlen megmondani.


Zsír legyen 1g, aminek a fele legyen telítetlen, fehérje 2g, a CH-val meg lehet játszogatni úgy, hogy meglegyen a kalóriadeficit. Én legalább is így csinálom, és nekem több, mint egy éve működik a dolog :)


Peace, és sok sikert!

2016. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!