Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg ennyire fontos, hogy...

Tényleg ennyire fontos, hogy a gyakorlatokat nagy súllyal végezzük?

Figyelt kérdés

A célom nyilvánvalóan az, hogy minél nagyobb izomtömeget építhessek magamra, aminek elvileg a megoldása a nagysúlyos, továbbá nagysúlyos alapgyakorlatokra kihegyezett edzés. De ez minden esetben helytálló?

Kevés jobb érzés van annál a világon, mikor magadhoz mérten hatalmas súllyal guggolsz / elemelsz / fekvenyomsz. De megéri mindez a sérülésveszély miatt? Nekem sajnos a derakam megsínylett egy kiadósabb felhúzást, azóta abbahagytam szinte minden gyakorlatot, ami a derakat nagyobb mértékben terheli. Nagyon újrakezdeném ezeket, mert például a lábnapot nem érzem guggolás nélkül, de félek, hogy egyszer túlfeszítem azt a bizonyos húrt, azután pedig vége az edzésnek.

(Ronnie, akit nagyon kedvelek, szintén ezt támogatta, meg is lett sajnos az eredménye.)

Ti mit tennétek ilyen esetben?


Másrészt ott van minden más gyakorlat, ami nem tartozik bele a legalapabb dolgok közé, de mégis azt vallja minden ember, hogy azt is nagy súllyal kell végezni. Én jó 30-40%-ot csökkentettem a súlyokból és sokkal jobban érzem a célizmot, meg magát az edzést is. (Természetesen nem izolálásról beszélek.)

Mégis miért preferálja mindenki a rángatózósabb edzést, mint az ésszerű súlyokat?


Köszönöm, ha végig olvastad, kíváncsi vagyok a tapasztalatodra! :)


2016. máj. 17. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem preferálja mindenki.
2016. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy mindannyian félreértelmezitek a nagy súlyos edzést általában. Ez nem úgy megy, hogy egyből felpakolsz 300 kilót és nekiállsz felhúzni. Olyan súlyt kell megválasztani amivel SZABÁLYOSAN, kontrolláltan vagy képes az alacsony számú ismétléseket elvégezni. A súlyt pedig fokozatosan, kis mértékben emeljük folyamatosan. Azért ment szét a derekad mert szarul csináltad a felhúzást. Előbb tanuld meg a rendes technikát aztán lehet rámenni a nagy súlyokra. Nem véletlen kezdünk átmozgatással, ahol nagy a volumen és alacsony az intenzitás.
2016. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
A kiegészítő izolációs gyakorlatoknál pedig senki sem mondta, hogy marad a nagy súly és a kevés ismétlés, ezt nem tudom honnan szoptad ki.
2016. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
50kg-val kezdtem felhúzni, 2 hetente emeltem 2,5 kg-mal, annyira eszetlenül nem csaptam bele, de valamelyest igazad van.
2016. máj. 17. 22:35
 5/14 anonim ***** válasza:
Biztos. hogy nem jó a technikád. A felhúzás a legnehezebb gyakorlat szerintem és nagyon oda kell figyelni mert könnyen meg lehet sérülni. Én tudom, hogy tökjó érzés mikor totál szétdurran a célizom, annyira sikerül rákoncentrálni magas ismétléssel és kevesebb súllyal, de ha már túl vagy az első 1-2 éven és feljött rád ami az elején felpattan, utána már muszáj erőedzeni, mert nem tudsz továbblépni a következő szintre naturálon. Persze ha nem akarsz akkor nem kötelező továbbfejlődni. És ez pont nem az a dolog, hogy mindenkinél máshogy van. Bármelyik naturál aki komolyabb szinten van akár erőben, akár kinézetben, mind erős azt alapgyakorlatokban és tolják orba szájba, nem véletlen.
2016. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A nagy súly neked a rángatózást jelenti? Olyan súllyal kell végezni, amennyivel megy, nem amennyivel nem, de menőzni akar az ember. A helyes végrehajtást is el kell sajátítani.

De a túl kis súlyok nem hozzák el a fejlődést.

A nagy súly pedig igen relatív. Ha nem bírja el rendesen az ember, az akkor is túl nagy súly, ha más a többszörösével melegít be.

2016. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az alacsony ismétlésszám nem azt jelenti hogy szrul kell edzeni.
2016. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Így már azért világosabb. Annyira nem ment tropára a derakam, inkább csak félek, mert nem igen hagynám abba ezt a sportot. :) Jelenleg végzem a core edzést is rendesen, hogy ezzel is könnyítsek majd a helyzetemen...

Még egy kérdés:

Hogyan vágjak újból bele? Még egy pár hónapig biztosan pihentetném az alapokat, utána viszont nagyon minimál súllyal, erőemelő ismerős segítségével? Egyéb tippek?

2016. máj. 17. 22:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elején én is mindig szétcsesztem a derekam. Aztán megnéztem egy tonna videót és rohadt sokat gyakoroltam kevés súllyal. Közben hiperhajlítással erősítettem az alsó hátat és a törzsem amennyire csak lehet. Ha tudsz segítséget kérni valakitől aki tapasztalt, az mindenképpen jó. Nem 2 nap megtanulni rendesen felhúzni de megéri.
2016. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy?
2016. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!