Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kreatin az csak addig hat...

A kreatin az csak addig hat míg szedem?

Figyelt kérdés
Meg ha mellette szedem a proteinport akkor jobban megőrzi az izmomat, nem?

2016. márc. 20. 10:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
És egy kapszulában mennyi gramm van?
2016. márc. 20. 17:56
 12/21 A kérdező kommentje:
És a kreatint muszály minden nap szedni, vagy elég csak edzések előtt egyet?
2016. márc. 20. 17:59
 13/21 anonim ***** válasza:
Minden nap kell, úgy csináld ahogy Cortez írja. A cukros ételeket mellőzd teljesen, akkor minimális vizet hoz.
2016. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ha nem szedném minden nap akkor nem látszódna semmi? Meg nem lessz szívbajom, mert hogy ez leköti a vizet?
2016. márc. 20. 18:32
 15/21 Cortez70 ***** válasza:
Ne kapszulás szarokat vegyél, hanem port. Minden nap kellene, ha már nyomod. Mondjuk van olyan verzió is, hogy edzés nap megy csak, és akkor hosszabb távon. De kúraszerűen jobb.
2016. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A kreatin szintje lassan emelkedik a szervezetben ahogy szeded folyamatosan. A kreatin hatása, hogy vizes környezetet teremt az izomsejtekben és ezáltal könnyíti az izom sejtek anyagcseréjét. A tápanyagot könnyebben felveszi és a bomlástermékeket könnyebben leadja az izom. Ennyi a hatása. Ettől robbanékonyabbá válik a munkája és rövidebb pihenő alatt is frissül az izom.


Nem leszel tőle tartósan erősebb, csak robbanékonyabb, amíg ki nem ürül a szervezetből az a többlet, amit így bevittél.


A kreatin hatását ki kell használni ahhoz, hogy maradandó izomot tudj építeni a segítségével. Vagyis azt kell többlet edzésre kihasználni, hogy kevésbé vagy fáradékony a kreatin hatásától és a többlet edzés többlet izmot is jelent, persze ha a megfelelő tápanyag (leginkább fehérje) bevitel is biztosított mert abból épül az izom.


A kreatin a szervezetben természetesen is előforduló anyag. Minden izom sejtnek segíti a munkáját, így a szívizomnak is. Sőt szív betegségeknél is szokták kreatin kúrával támogatni a szív izom anyagcseréjét, mivel az is csak izom.


Csak példaként illesztem be, hogy ne legyél úgy megrémülve tőle:

[link]


Itt kreatin foszfát infúziót említenek, mert közvetlenül a keringésből foszfát formájában tudja hasznosítani az izom, de az emésztő rendszeren keresztül bevitt monohidrát formából tudja legnagyobb mértékben felhasználni a szervezet vegykonyhája.


Vagyis a szívnek mint izomnak is hasznos a kreatin.

2016. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
de pédáúl ha az ember szed valami orvosságot akkor a kreatin nem kápos, mivel néha magas a gyomorsavam, nem lessz bajom ha kreatint szedek mellette?
2016. márc. 21. 21:37
 18/21 A kérdező kommentje:
pedig nekem kapszulában van
2016. márc. 21. 21:38
 19/21 A kérdező kommentje:
meg mit jelent hogy kúraszerűen? És bajom lessz ha edzés előtt bedobok három kapszulát?
2016. márc. 21. 21:39
 20/21 anonim ***** válasza:

A kreatin természetes körülmények között is benned van de kisebb mértékben. Nem okoz semmi problémát tudtommal gyógyszerekkel sem. Ez nem olyan anyag aminek ilyen hatása lehet.


"pedig nekem kapszulában van"

Nekem meg tablettában (rágótabletta).

Valamikor régen egyszer vettem por alakban, de az nem csak olyan, hogy bekapsz egy szemet, hanem oldogatni, kevergetni és macerás az egész.


Most vettem Béta-alanint a savasodás kitolására (a fáradás további csökkentését várom tőle a kreatinnal és a HMB-vel együtt használom, azok már beváltak), de csak por alakban tudták adni. Mondjuk úgy jóval olcsóbb de azt is utálom, mert vacakolni, kavargatni való van vele.


"meg mit jelent hogy kúraszerűen?"

Azt, hogy rendszeresen szeded, a napi adagot több kisebb adagra bontva.


"És bajom lesz ha edzés előtt bedobok három kapszulát?"

Ha hármat egy időben, akkor meghajthat, más bajod nem lesz. Inkább szedd több adagban külön időkben az étkezéseket húsz perc-fél órával megelőzően.

Ha közvetlenül az étkezés előtt veszed be, és ráeszel, az akkor is az étellel együtt keveredik és úgy fog fog felszívódni mintha étkezés közben vennéd be, ezért kicsivel előtte.

2016. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!