Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításnál mennyire...

Szálkásításnál mennyire fontos a zsír?

Figyelt kérdés

napi hány grammot kellene bevinni (g/testsuly kg)

55 kg vagyok



2016. márc. 17. 19:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Végülis ha leviszed a ch-t 40 grammra, akkor már csak a sok fehérje akadályoz meg a ketogén diétában, ahol annyi zsírt eszel, amennyi a kalóriakereted alapján kijön, nincs rossz érték...

A fehérje picit sok, de csak felesleges kategória, illetve ketogénnél előnytelen, nem hiszem, hogy egészségtelen, ehetsz ennyit, ha neked így jó.

Mindenesetre elég érdekesek a makróid, de így is lehet. Én azért eldönteném, hogy akkor most ketózisba akarok-e kerülni s ahhoz állítanám be őket (nem mintha meg lehetne mondani, hogy az mennyi szénhidrátnál működik, van, akinek bőven 60 gramm ch felett is megy, mert akkorák és/vagy olyan aktívak). Fő kérdés, hogy milyen makrókkal hogyan érzed magad...

30-40 gramm zsír alá nem mennék, mert azért fontos ez, de nem tudom, hogy a tipikus fél gramm/ttkg ilyen kicsi esetekben is működik-e, azért szerintem biztonságosabb magasabb szinten. Zsírosodni úgyse fogsz tőle a minimális ch és kalória mellett... Vagy miért tartják még az emberek lent a zsírt?

2016. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az enyhén kockás has nekem is szimpatikus, de ha olyan alacsony testzsírszázalék kell hozzá nekem, amit már egészségtelennek tartok, akkor elég könnyen fel fogom adni a dolgot. Gondolom, ez részben genetika is, én hasról fogyok legutoljára, lehet, hogy nem jók az esélyeim...

A számok alapján még simán lehetne felesleged, de ha már majdnem kockás a hasad, akkor speciel én mérnék egy reális testzsírszázalékot, konzultálnék a testemmel s eldönteném, akarok-e lejjebb menni, mert tényleg necces és veszélyes lehet a dolog.

2016. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mindenhol csak a feherjet meg a szenhidratot említik,zsír meg van amennyi van alapon van szoval ezert nem tudom hogy ez most hogyan van,mert hiába van az h "van amennyi van" de mindennek meg van a hátára

Aktivitás az heti 2x 60-70 perc kondi,otthon edzek karra meg mellre de az nem 1 ora,az mellett heti 3x futok 25-30 percet

2016. márc. 18. 10:23
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, van minimális zsírigény. De én ilyen "van, amennyi van"-ról még nem hallottam. Szálkásításkor fél, tömegeléskor 1g/ttkg a tipikus adag s olvastam 30-40 grammos minimumot is zsírra (bár lehet, hogy igazából testtömegre kell azt is, csak egy átlagembernél ennyi. sosem ástam bele magam, mivel nincs sok esélye, hogy valaha zsinórban több napon át 100 gramm alá menjek s elsősorban a saját étrendemre koncentrálok, csak persze összeszedek pár általános infót is menet közben).

Fehérjénél felső határ is van (szinte mindenki szerint értelmetlen 3g/ttkg fölé menni, de egyes étrendekben illetve vélemények szerint ez alacsonyabban van. 2 az már egész jó első körben).

Szénhidrátnál általánosan nincs sem alsó, sem felső határ (mivel nem esszenciális tápanyag, viszont nincs is vele gond nagy mennyiségnél sem, ha megfelelő forrásból van, elégeti az ember s passzol is hozzá, mert van, akit csak lenyom, éhessé tesz s effélék), ki mennyivel érzi magát jól. Tipikus testépítő étrendeknél ez adja ki a szükséges energiát, miután megvan a másik két makrotápanyag mennyisége, lehet egészen kevés és igen sok is.

2016. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!